Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik tápszerrel pótolnak hogy...

Akik tápszerrel pótolnak hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy kevesebb a tejem, hiába van ugyanannyit cicin, mint a legelején, sajna csökkent. Mérni szoktam, és kb. 30-40 ml sikerül szopiznia alkalmanként. (korábban 80-90 ml simán meg volt) Ilyenkor adok még neki tápszert, kb. 100 ml-t megeszik.

Ti hogy szoktátok? Először szopi utána táp?

Éjszaka van hogy fordítva csinálom, mert bealszik a cicin és éhes marad...

1 hónapos kislány anyuja


2012. dec. 10. 14:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, és még annyi, hogy amikor látom, hogy csak cuppog, akkor megnyomom a mellem, és spriccel belőle a tejcsi. Lehet, hogy nem is lett kevesebb, csak ő nem szívja???

Viszont fejésnél sem sikerül 40-50 ml lefejni. (ennyi csak akkor, ha kihagyok egy szoptatást, és csak tápszert adok neki)

2012. dec. 10. 14:05
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, mindig úgy csináltam, hogy először a tejet kapta, majd a tápot

éjjelre soha nem volt már tejem, délután elfogyott, így éjszaka nem is tudtam volna mást adni, csak tápot

2012. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért adsz neki, éhes még? LEhet, h egyszerűen elég neki a 30-40 ml egyszerre, főleg, ha gyakran eszik... Biztos jó a mérlegetek? MEnnyi időnként szopizik, ilyenkor átteszed a másik melledre is és aztán vissza az elsőre? (ez általában segíteni szokott)


ha muszáj pótolni és szeretnél még szoptatni, akkor először a szopi, aztán, ha nagyon sír ésnem lehet megnyugtatni sétával, ringatásal, egyébbel, akkor pohárból, csppentőből, kiskanálból vagy SNS-készülékkel (ezt nagyon ajánlanám neked, hiszen ha felveszed a melledre, akkor te tudod szabályozni, mennyi tápszert igyon belőle, ahogy érzed, h jön/nem jön épp a tej, viszont tápszerivás közben is a mellednek küldi az infót, hogy termeljen még tejecskét).

Cumisüvegből ne! az nagy zavart okoz a szopinál! ez a legfőbb szabály

2012. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a saját kérdésedet:).

Sajnos nagy valószínűséggel cumizavaros a babád. Nem nagy vész, kitartással és a pótlás adásának szopibarát módjával menthető a helyzet:).

Add a pótlást kispohárból, kiskanállal vagy a fent is említett szoptanítból, tedd sokat mellre, hadd szokjon vissza a ciciből való szopizásra:).

2012. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ez cumizavar, bár lehet az is.

Szerintem inkább csak nem hagyod eleget szopizni. Miért kell mérned, van rá valamilyen okod? Mert abból egy sor probléma szokott fakadni, pl. pont az, amiről te is írsz...


Szopi-szopi-szopi. Igény szerint. Ha 5 percenként, akkor úgy, ha 1 órán át, akkor úgy. A tej a kereslet-kínálat elve szerint termelődik - de ha nem hagyod őt elég ideig mellen, egyszerűen nem lesz módja megtermeltetni magának a szükséges mennyiséget! Ne méricskélj, ne pótolgass, csak szoptasd úgy, ahogyan ő jelzi neked. És igen, a cumisüveg is felejtős, főleg ilyen pici korban.

2012. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom ne hallgass rájuk, én hallgattam és a babám egyre csak fogyott és fogyott... kórházba is kerültünk, add neki a pótlást. Persze ha a súlygyarapodása megfelelő akkor nem kell. Nem értem, valaki magyarázza már meg, hogy lehet összehozni, hogy eleget egyen-igyon-pihenjen az anyuka amikor 5 percenként kell visszarakni a cicire egész álló nap? Esetleg még fejje is magát, a nagy semmiért? Valaki segítsen ő hogy csinálta. hátha a következőnél menni fog. Nem akarok "negatívoskodni". Csupán velem is ugyanez volt a helyzet, igány szerint szoptattam, azthittem minden rendben, mert jól csinálom, aztán puff kiderült az 1hónapos tanácsadásnál, hogy mégsincs rendben.Mellesleg én is úgy csináltam hogy szoptattam, fejtem, tápszer. De beleőrültem. Ja és mértem mindig. Legjobbakat kérdező és neked több kitartást
2012. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Lehet csinálni, csak elhatározás és támogatás kérdése. Ha az anyuka igazán akarja, úgy hiszem, hogy ki tudja járni a módját annak, hogy javítson a helyzetén (ha lehetséges).

Ezért bíztatjuk őt mi is...

2012. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem értem, valaki magyarázza már meg, hogy lehet összehozni, hogy eleget egyen-igyon-pihenjen az anyuka amikor 5 percenként kell visszarakni a cicire egész álló nap? "

például lehet hordozni a kicsit, kendőben szoptatni, egymás mellett aludni, fekve szoptatni.

Sajnálom, hogy Ti így jártatok, és hogy Te a nők azon kábé 5 százalékába tartozol, akiknek bármit is tesznek nem megy a szoptatás.

Ettől függetlenül, ezzel együtt a tapasztalat azt mutatja, hogy a tejtermelés elsődleges segítője a gyakori, néha- néha akár szinte non stop szoptatás. Természetesen előfordul, hogy nem hoz sikert, ennek utána kell járni, hogy miért(fiziológiai tényezőknek babánál és anyukánál, lelki tényezők...).

2012. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!