Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam most 10 napos. Egy...

Kisfiam most 10 napos. Egy etetés alkalmával 90-120-at eszik. Most 4 kiló! Nincs ennyi tejem, pótolni kell tápszerrel. Átlagosan 30-50-et tud szopizni és 2 órát van a cicin. Mit csináljak, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
A kórházban tápszert kellett neki adni,mert egyáltalán nem volt tejem (még előtej sem).Pedig minden etetés előtt a cicire tettem.Sokat van cicin,próbálom elhagyni a tápszert de mivel nincs elég tejci,éhes marad és üvölt-ezért muszáj neki tápszert adnom.Emiatt olyan lelkiismeretfudalásom van.Szedek More milk kapszulát és lactoherb teát is iszok 1,5 litert.Lehet hogy lenne még a ciciben tej,de addigra annyira elfárad h már nem szívja ki.Mit tehetek még???
2009. febr. 4. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, most 30-50 gr-ot szopik, vagy 90-120-at?

A legjobb, ha minél gyakrabban mellre teszed a babát, ha nincs tejed, akár másfél óránként. De 40 percnél tovább ne legyen cicin.

Igyál sokat, egyél húslevest, köménymagos rántott levest, barna sört. És nyugodj meg. Ha stresszelsz az is apasztja a tejet. Ha mégsem sikerül szoptatni, az sem a világ vége, a tápszeres babák is gyönyörűen felnőnek. Te megtettél mindent.

2009. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocs már értem, 120 kéne neki, de csak 50 van. Még azt próbáld meg, hogy váltogatod a melled, egyik 20 percig, másik 20 percig, aztán megint az első 20 percig. Aztán hagyjátok abba, és másfél óra múlva újra.
2009. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is hasonló cipőben jártunk. Nekem ikreim vannak és a fiú 2800 gr-mal született, a lány 1940-el. A fiamnak is ilyen "nagy" igénye volt és ő is tápszeres pótlást kapott, mert nem volt elég a tejem. Sajnos ma sem elég, így szopik és utánna kap tápszert. Szuperül működik! Én is szedtem, amiket leírtál, de őszintén nem tudom, hogy használt-e?! Az állandó fejés viszont annál inkább. Amint tudod és van rá időd, sztem kezdj el fejni és így több tejed termelődik. Sok sikert :)
2009. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, mi is így voltunk, az első hónapban kellett tápszert adnom a tejcsi mellé, aztán szép lassan beállt a tej. Most 5 és fél hónapos és igény szerint szopizik, a tej elég neki, még nem kezdtük a szilárd kaját sem. Szóval csak szopiztass nyugodtan, adj tápit, ha kell, de mindig előbb a szopi. És próbálj fejni is. Sok sikert!
2009. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A fejés még kimaradt..azt is megpróbálom.Úgy kéne csinálni,hogy szopizás után kifejem a maradékot mindkettőből?
2009. febr. 5. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!