Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az igazság a szoptatás...

Mi az igazság a szoptatás alatt tartott fogyókúrával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Két szakembert kérdeztem, mindkettő mást mondott. Szeretnék megszabadulni egy jelentős súlyfeleslegtől, de még szoptatom 1 éves kisfiam. Január 1-től azonban belevágnék egy egész napos étrendes fogyókúrába. Szeritnetek?
2012. dec. 11. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én is szoptatok 9 hós a picim.Nem ajánlják a fogyókúrát,stb a méregtelenítés miatt.De ajánlok valamit én tegnap kezdtem e szerint táplálkozni.Az a lényeg hogy több kalóriát adj le mint amennyit megeszel.Meg heti 2X járok baba-mama tornára.Remélem sikerülni fog!

[link]

2012. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hányszor szopik még a kicsi?

Nekem is 1 éves a kisfiam, este és reggel kéri még a cicit, de nem lakik jól vele, ezért kér utána mást is. Ha a Tiéd is csak ennyit szopizik, akkor szerintem mehet a fogyókúra.

2012. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az enyém nagyon sokszor cicizik egy nap.De eszik mást is ami a korának megfelelő.De inni csak tejet.Nem fogad el mást.És Te milyen kúrára gondoltál?
2012. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem jött el akkor a fogyókúra ideje, ha még sokszor cicizik. Ráérsz, ha már leszokott róla. Szerintem első a baba.
2012. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
SOkszor szopik még, mert éjjelente nagyon rosszul alszik, így éjjel 3-4- alkalommal, nappal mepdig 3-szor szopik. Nagyon sok rajtam a fölösleg, és már annyira zavar és annyira elégedetlen vagyok magammal. Az elsú gyermekmnél is sajnos ez volt, őt 20 hónapos koráig szoptattam, és utána kezdtem fogyózni. Gyorsan le is ment, de most úgy érzem nincs türelmem kivárni a szopi végét. Persze ha káros a babára, akkor nincs más választásom. Egyébként a Gastroyal zsírégető étrendjével fogytam akkor is és most is erre gondoltam, mert nagyon hatásos volt. Annyira szerettem volna. :-(((
2012. dec. 11. 22:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú most biztos le leszek pontozva, és ne haragudj meg kérdező, de rengetegen kibúvót keresnek a fogyókúra alól, azzal,hogy szoptatnak.

Én erre azt mondom,hogy meg kell nézni, hogy egy NORMÁL, nem koplaló, csak szénhidrát csökkentős diéta mellett, változik-e a tej mennyisége. Ha nem, akkor lehet csinálni.

Az edzőterembe több olyan anyuka jár, aki még szoptat. Ésszel sportolnak, kocognak, tekernek egy kicsit. Múltkor beszélgettünk erről, egyiknek sem apadt el tőle a teje.

De ha a sportot nem is, a diétát nyugodtan kipróbálhatod!

2012. dec. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Denisa W. ***** válasza:
100%
Így van, ahogyan az utolsó válaszoló is írja: nyugodtan meg lehet szorítani a szénhidrát bevitelt és lehet fokozatosan egyre többet mozogni! A heti fél-egy kiló fogyás teljesen normális, és nem fognak túlzott mértékben méreganyagok jutni a tejedbe sem, az csak a hirtelen, drasztikus fogyásra jellemző. Egyébként a cukorbeteg szoptatós anyukáknak sincs gondjuk a tejtermeléssel, pedig kénytelenek megszorítani a szénhidrátbevitelt (jobban is, mint egy fogyókúránál). Vágj bele nyugodtan! Sok sikert :)
2012. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most ebben a témában abszolút érintett vagyok. Augusztusban volt 6 hós a második kisfiam, az első babámmal alig híztam, egy hónappal szülés után már a régi formában voltam. Most viszont sok feljött, nagyon zavart. Szoptatási tanácsadóval konzultáltam, hogy hogyan fogyhatnék. Azt mondta, hogy akkor lenne gond a tejtermeléssel, a méreganyagokkal ha nagyon drasztikus étrendet folytatnék, pl. csak nyers zöldségeket ennék, azaz kevés lenne a tápanyag-bevitel és a mennyiség is. Egy normális 1700-1800 kalóriás étrenddel (esetemben) nem lehet gond. EZ nálam azt jelenti, hogy egy szendvics reggelire, normális ebéd - gyakran tészta is akár, hogy legyen elegendő szénhidrátbevitel -és egy visszafogott vacsora. Napközben joghurt, vagy gyümölcs tízóraira, uzsira. Amit elhagytam, azok a nasik és az esti evések. Finoman tornázok is, így augusztus vége óta lement 7 kg. (A fogyás lassabban megy a hormonszint miatt szopi alatt). Kisfiam vígan szopizik, kétszer kap még csak szilárdat, a többi szopi és minden rendben vele. Én sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. Persze ez az én esetem, de szerintem egy szoptatási tanácsadóval te is megbeszélhetnéd a dolgot. Még az alultáplált nőknek is elég tejük termelődik állítólag, tehát nem annyira érzékeny dolog ez. Sok sikert.
2012. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek a legutolsó válaszokkal.

Még annyit hozzá, hogy kis lépésekkel kezdj, elégedj meg a kis eredményekkel is. Aztán ha úgy látod, se a tejednek, se a kisfiadnak nem árt, fokozatosan "erősítheted" a "fogyókúrát". De mindenképp több időt szánj rá, mint ha nem szoptatnál, mert a hormonok és globálisan az egész anyagcsere se (teljesen) úgy működik ilyenkor, mint egyébként. Figyeld magatokat és hajrá! :)

2012. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! KÖszönöm az összes hózzászólást! JAnuár 1-től kezdeném a fogyót, ha tényleg nem ártok ezzel, de nem tudom eldönteni, hogy a Gastoryal ZS111-es étrendje mennyire minősül drasztikusnak. Ezzel többet fogytam heti 1 kg-nál, lehet, hogy ez túlzás lenne. Belinkelek egy weboldalt, ha valakinek van ideje, kérem pillantson rá. Köszönöm nagyon!

[link]

Amit még erről tudni érdemes, hogy zsírégető lisztet használnak az ételek készítésénél.

2012. dec. 12. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!