Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sír és tiltakozik a 3...

Miért sír és tiltakozik a 3 hónapos gyerekem, amikor a jobb mellemre akarom tenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nehezebben fordítja a fejét bal oldalra, mert a nyakizmainál van egy kis letapadás, vagy merevebbek az izmai, vagy valami.
2012. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de valószínűleg nem ez a megoldás, mert a bal a kedvenc oldala, arra szeret fordulni.
2012. dec. 12. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ott érzi magát rosszabbul. Én arra gondoltam, hogy fáj a pocija, illetve jobban nyomódik a belek utolsó szakasza, a végbél, mivel neki az ugye bal oldalon van, és ha jobb ciciből szopizik, akkor a bal oldalát nyomod. De ez csak tipp.
2012. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

NEkem is a féloldalas tartás jutott eszembe. Próbáltad a jobb oldalon hónaljtartásban szoptatni, hogy akkor is balra kelljen fordulnia?


Ez persze nem oldja meg a feszes izom-problémát, ha ez a gond, gyógytornásszal, konduktorral érdemes lenne megnézetni, emrt ez később is gondot okozhat.

2012. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, amikor hónaljból adtam azt a cicit, akkor szívesen evett belőle. A merevségre azért nem gondolok, mert egy ideje ügyesen fordul mindkét irányba a fejével.


És nem csak sír, hanem sokszor eszik egy picit belőle, és utána vagy sírni kezd, vagy elfordítja a fejecskéjét, mintha valami sürgős néznivalója lenne a hónaljam alatt. Persze felmerült még, hogy túl gyorsan jön a tej, lehet, ezt nem tudom. De pl. ha nagyon éhes, vagy félálomban van akkor is elfogadja ezt a cicit, és szépen eszik belőle.


Aki azt írta, hogy nyomódik a pocak: érdekes elgondolás. Sokszor mikor van ez a probléma, és az oldaláról hasra fordítom a babát, hogy úgy szopizzon, akkor is elfogadja.

2012. dec. 12. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, a 2. gyerekem szinte csak a bal mellemből evett, a jobbat alig fogadta el (pl félálomban elfogadta). Szerintem azért, mert kényelmesebben fogtam a bal mellem felől, simán nem volt neki kényelmes jobbról tartva. Én mindig ülve szoptattam.
2012. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az volt a baj, hogy nagyon merev volt a baba, és én is csak egyik oldalról tudtam szoptatni.Ennek ellenére át tudott fordulni magától.Amikor elkezdtem gyógytornászhoz hordani, mindkét oldalon tudott enni.
2012. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Valamiért nem tetszik neki abban a pózban. Lehet, hogy úgy, ahogy eredetileg tartod, nem tudja annyira jól üríteni a melledet. Vagy esetleg a mellednek, bimbódnak van ilyen "féloldalas" formája?

Igazából, ha ilyen trükkökkel meg tudod oldani a szopit, akkor talán mindegy is, miért nem szereti a klasszikus pózban.

Ügyes vagy, hogy így tesztelgeted. ;)

2012. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kislányom kezdetben a jobb mellemet nem szerette, mert abból gyorsabban jött a tej, sokszor félrenyelt, most a másikat nem szereti, mert 10 hónaposan már azt szereti, ha gyorsan ehet, és nem kell megdolgoznia vele. Ilyen különbséget nem vettél észre?
2012. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!