Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális hogy 4 hetes kisbabám...

Normális hogy 4 hetes kisbabám óránként szopik és max 1 órákat alszik?

Figyelt kérdés
Hallom hogy sok baba órákat alszik,meg éjjel is.Tejem van,úgy szoptatok hogy 3 órán belül egy ciciből adok.Éjjel is óránként kel,és van hogy másfél órát is cicin van,néha bealszik rajta.Köszi.
2012. dec. 18. 09:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Este 8-tól ma reggel 8-ig 6-7 szer kelt fel.Aludni csak 10 perceket alszom,meg idő kell sokszor mire visszaalszik.Nem is magam miatt írom,én kibírom az éjszakázást,csak érdekelne hogy mitől lehet,talán éjjel adjak neki plusszba tápszert 1x?Köszönöm szépen!
2012. dec. 18. 09:10
 2/8 Denisa W. ***** válasza:
100%
Normális, persze, nem minden baba (sőt a legtöbb baba nem) tartja a nagykönyvi paramétereket, miszerint 3 óránként eszik közben meg alszik nagyokat... :) Az én lányom is így csinálta, pont, mint a te babád. 3 hónapos kora körül változott meg ez teljesen, azóta pár perc alatt végez. Én is 3 óránként váltottam mellet csak, mert sokszor evett keveset és nem ürült ki a cicim. De ezzel a módszerrel fél éves koráig csak anyatejes volt. Szóval nyugalom, minden rendben van, még ha fárasztó is a dolog. Éjszakára tudom ajánlani az együttalvást (korábban én is elleneztem), mert így aludni-pihenni is remekül lehet és a baba is szopizhat, ahányszor és ameddig csak akar. Kitartás, és semmiképpen ne adj tápszert, kár lenne, ha van tejed... :)
2012. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Együtt aludni nem tudom hogy tudnánk mert a férjemmel alszom és még nekünk is majdnem szű.Félnék hogy ráfekszem vagy hogy leesik..meghát fekve még nem is próbáltam szoptatni,nem tudom hogy kell.
2012. dec. 18. 09:58
 4/8 xStefix ***** válasza:
100%

Csatlakozom Denisához - csak az én fiam 4 hónapig csinálta ezt. :)


Kérdező, apa nem tudna átmenetileg másik ágyra költözni? Vagy a kiságyat nem lehetne oldalkocsiként a tiétek mellé tenni? Hidd el, pár hét múlva mindent megadnál egy olyan felállásért, ami könnyítene a helyzeteden... (De az ne a tápszer legyen!)

2012. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Denisa W. ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, ahogy Stefi is ajánlotta: a kiságy oldalrácsa le van szerelve, a magassága egy szintben van a franciaágyunkkal és így van odatolva az én oldalamhoz. Így a saját ágyában alszik a baba, de mégis mellettem, csak odafordulok hozzá és alszunk is tovább szopi közben. Mindenkinek így jó, és ha nem választottam volna ezt a megoldást, már régen nem is szoptatnám a lányom (van nagytesó is). Most 10 hónapos a kicsi, és ezzel a módszerrel meg sem érzem azt sem, ha óránként kel szopni időnként. Próbáld ki a fekve szoptatást, hidd el, nagyon kényelmes! :)
2012. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi ideig szopik? Lehet, hogy hamar bealszik rajta, így csak az elejét szopja ki, ami hígabb, és nem lakik jól vele, ezért gyakran megéhezik. Legalább 15 percig kell ennie, hogy hozzájusson a zsírosabb hátsó tejhez.
2012. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
Hát, ez is lehet... bár az én kisfiam már piciként is elég ügyesen, gyorsan szopizott. De akkor is gyakran kérte. Mondjuk hízott is, mint egy kismalac. :)
2012. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 coffeez ***** válasza:
Próbáld ki, hogy körberakod a picit egy takaróval, ami az anyaméhre emlékezteti. Mert az is lehet, hogy nem éhes, csak Te hiányzol Neki, és még idegen számára a környezet. Vannak gyerekek, akik nehezebben akklimatizálódnak. Sokan egy anya által hordott pólót tesznek be a picinek, hogy érezze a mami illatát. Sokszor inkább ez a gond, nem az éhség.
2012. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!