Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejről fontos infók?!

Anyatejről fontos infók?!

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák! Tudtátok, hogy nem kerül semmibe az ANYATEJ???


Amit sajnos sehol nem "reklámoznak": az OEP- fizeti!


Annyi dolgod van (ha kapni szeretnél), hogy beszélsz a gyermekorvosoddal, hogy szükséged van rá, és írja fel vényre. Feltétele :

- a baba 9hónapos koráig írható fel

- napi 800ml a max. mennyiség, amit fizetnek(ezen felül saját költség)

A többi már menni fog, főleg, ha a védőnőd segít benne. Rajta keresztül fog ezután zajlani. Neki kell leadni a vényt + a papírt, amit vezettek a tejet adó anyukával(leadott mennyiségről). Ő pedig beküldi az OEP-nek, aki kb 1 hónapon belül utalja a leadó anyukának a pénzt.


Ha leadó szeretnél lenni: ugyancsak a védőnővel kell beszélni, hogy van felesleges tejcsid, amit felajánlasz. El kell végezned egy AIDS- tesztet (bőrgyógyászaton vérvétel, 2hét az eredmény), széklet vizsgálatot, tüdőszűrést, és még két eredmény szükséges, amit már a terhesség alatt elvégeznek. (Wa, Hepatitis) Semelyik vizsgálathoz nem kell beutaló, és fizetni sem kell értük.


Így mindenki jól jár. A Kapó nem fizet, a Leadó pedig nem ingyen adja oda.


Ez persze közös megegyezés alapján jöhet csak létre. Ha úgy gondolod, hogy nem steril körülmények között történik a fejés, tárolás, természetesen nem kell elfogadnod.


Én leadó vagyok már 2,5 hónapja. Mi a fogadó anyukával előtte találkoztunk, körülnézett nálunk. Megbizonyosodott róla, h nem lesz gond.


Ha fontos számotokra is, hogy anyatejet kapjon a pici, illetve, hogy ne a csapba öntsd ki/ vagy ne feleslegesen fagyaszd le, akkor érdemes utánajárni!


Remélem tudtam segíteni!



2012. dec. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, tudom, hogy sokaknak fontos lenne, mert hiány van, de nekem nincs türelmem fejegetni, gyűjtögetni, sterilizálni....Sajnálom. Nem fagyasztok, lusta vagyok. 6 hónapos Manó anyukája
2012. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván ezt a nem lusta embereknek írtam ki, akti érdekel a dolog...
2012. dec. 30. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akit érdekel a téma az tisztában van a lehetőségekkel és a védőnőnél, anyatejgyűjtő állomáson tud érdeklődni. Bocs, ha félreérthető voltam, azért nem kell lelustázni, mert a fejegetéssel töltött időt a gyerekemre fordítom inkább. Erre tény, hogy lusta vagyok, mert nagyon nehezen indult el a tejem és elég sokat küzdöttem az elején, mellgyulladásom is volt,sokat fejtem, ciciztettem a fiamat és ezt a fejés dolgot kerülöm, ha lehet.

Annyi még a témához, hogy nagyon kevés leadott anyatej van, és a koraszülött osztályon lévő babáknak sem mindig elég még a mennyiség (ápolónő ismerősömtől tudom).

2012. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem kell lepontozni, mert leírtam a véleményem. Sajnálom, hogy nem rohantam azonnal leadni. PFFFFFF
2012. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1:Te lustáztad le saját magadat, olvasd már el :D

2:Tehát szted én nem foglalkozom eleget a gyerekemmel, mert fejek?! Nem azért fejek, h pénzt csináljak belőle, hanem mert muszáj, annyi van.

3:Képzeld, nem minden védőnő van tisztában ezzel, sajnos, ahogy az enyém sem volt! Tudod, mit válaszolt nekem annó? Apasszak belőle! Szted akkor?!

2012. dec. 30. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!