Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki dohányzik, szoptasson,...

Aki dohányzik, szoptasson, vagy inkább tápszerezzen?

Figyelt kérdés
Melyik egészségesebb szerintetek?
2013. jan. 2. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Tápszerezzen. Az egyébként nem egészségtelen.
2013. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Emberelje meg magát és ne dohányozzon ,amig szoptat!
2013. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én nem is mondtam, hogy egészségtelen:)
2013. jan. 2. 18:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy légtérben dohányzik a babával, akkor tök mindegy. Ha lakáson kívül, akkor talán a tápszer.


De ha terhesség alatt kibírta, hogy nem dohányzik, akkor talán utána is megpróbálhatná, mert jobb lenne szoptatni.

2013. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Az inkább szokjon le a dohányzásról, nem olyan fontos az. LEgalábbis a gyerek előrébbvaló, mint a nikotin, szerintem...
2013. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Én tápszereztem, szépen felnőtt mind a három. Az oké, hogy én szívom, de nem volt gusztusom odaadni nekik azt a tejet. Én nem tudtam letenni a cigit csak a terhesség alatt, alig vártam, hogy megszülessenek, pedig tervezett baba volt mind. Nem vagyunk egyformák, az én tűréshatárom pont a szülésig terjedt csak. Lehet mondani, hogy szokjon le, én is ezt tanácsolnám, de nem ez volt a kérdés, nemdebár?
2013. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Tápszerezzen. És mosson kezet minden alkalommal, mielőtt a gyerekéhez nyúl, mert a nikotin bőrön át is felszívódik!


Off: aki dohányzik (és nem is szándékozik abbahagyni), minek vállal gyereket? Azt a Babát fel is kell nevelni!

2013. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem cigiztem a terhesség alatt,3 hónapja szoptatok és azóta nem telik el nap,hogy ne kívánnám a cigit. A párom dohányos,de a házban nincs cigi,csak az alagsorban,ott felőlem szívhatja,ahogy akarja. És igen,baromi nehéz megállni,hogy ne gyújtsak rá. Volt már olyan,hogy elindultam és kezemben volt a gyújtó,de a babámra gondolok és egyszerűen nem tudom megtenni. Neki nincs választási lehetősége,ennie kell,de a tejbe meg belemegy minden. Jót biztos nem tesz. Na mindegy,nem ez volt a kérdés,csak leírtam,hogy nekem is minden nap egy küzdelem. Én nem akarom egy éves koránál tovább szoptatni,nálam ott lesz a vége és igen,alig várom,hogy rágyújtsak. Addig megállom,mert a gyerekemnek nem akarok rosszat. Így ha Te nem bírod,szerintem inkább tápszerezd,bár szerintem ez a bonyolultabb megoldás,mert a legegyszerűbb és legjobb az lenne,ha szopizna.
2013. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
7. a szomszéd nénim 64 évesen tüdőrákban halt meg úgy, hogy soha életében nem dohányzott, akkor gyújtott rá először, amikor kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg, életében először akkor ivott alkoholt is, mert úgy gondolta, ki kell próbálnia..... Azért, mert valaki dohányzik, még nem biztos, hogy hamarabb is fog meghalni. Nagyobb rá az esélye, de nem biztos. Ha én nem vezetek, te meg naponta kocsival jársz, nagyobb a valószínűsége, hogy te hamarabb halsz meg közúti balesetben, mint én. Szóval, akkor ne szülj gyereket, vagy ne kocsikázz, mert azt a gyereket fel is kell nevelni.... A városiak se szüljenek gyereket, mert náluk nagyobb a légzőszerveket érintő daganatos megbetegedés esélye, a szmog miatt... És még nem beszéltem a többi daganatos megbetegedésről, ami ellen szintén nem tehetsz semmit. NA és ha már témánál tartunk, Update Norbi hiába él olyan nagyon példásan egészséges életet, szívproblémái vannak, 10%-ot adtak neki az életben maradásra,nem is értem a feleségét, miért nem gondolt erre, és miért szült immáron 3 gyereket neki... Nevetséges így gondolkodni az életről. A dohányzás valóban nagyon egészségtelen, rossz szokás, és aki életében nem szívott egy szál cigit sem, az nem is fogja megérteni soha, milyen nehéz letenni. De légyszíves, ne beszéljétek bele, hogy rossz anya, mert gyermeket mert vállalni. NEM biztos, hogy hamarabb fog meghalni, mint te, vagy én, vagy akárki más... A kézmosásról meg csak annyit, ha a kérdező van annyira kultúrált, hogy felvetődik benne ez a kérdés, akkor gondolhatod, hogy a dohányzási szokásaiban is az, így alapból kezet mos minden elszívott cigi után, mint ahogy azt például én is teszem, és ahogy ezen kívül még a házban nem gyújtok rá, gyerekkel a kezemben eszembe nem jut cigizni, stb... A dohányosok nem h@lyék, csak van egy nagyon-nagyon rossz szenvedélyük...
2013. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Én leszoktam, pedig előtte napi egy dobozzal szívtam.

Többre tartom az anyatej fontosságát annál, mintsem elvegyem a gyerektől a nikotin miatt.

És fogalmam sincs, hogy egy dohányzó kismamát vagy szoptató anyát minek kéne felmenteni. A többiek ellenszenve a következmény a tette kiírására.

2013. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!