Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki dohányzik, szoptasson,...

Aki dohányzik, szoptasson, vagy inkább tápszerezzen?

Figyelt kérdés
Melyik egészségesebb szerintetek?
2013. jan. 2. 18:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

18.42-es vagyok

Tudom a kérdés nem ez volt,engedd meg mégis,hogy azt írjam,hogy olyan nincs,hogy nem lehet leszokni.

Én 20 évig dohányoztam és napi 2 doboz cigit szívtam el vagy többet!

Letettem...lett babám,szoptattam,ameddig tudtam ,utána tápszert kapott!

Számomra undorító,ha cigis,büdös kézzel hozzányúlnának a gyerekhez.Bemész a babaillatú szobába...pffff érzed magadon a cigaretta szagát,a gyerek nem fogja soha sem ismerni az édesanyja illatát!

Szóval ha én kemény dohányos letudtam tenni a gyerekért,mindenki letudja!!!!!!

Lassan két éves a kislányom és nem gyújtottam rá azóta sem!

Erre nagyon büszke vagyok!

Te is az lehetnél!Egy próbát megér,hátha!

Nem csak a babáért,hanem magadért is!

Minden jót kívánok!

2013. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%

"aki dohányzik (és nem is szándékozik abbahagyni), minek vállal gyereket? Azt a Babát fel is kell nevelni!"

Na tisztázzunk valamit. A cigi nem egy olyan méreg, ami biztosan megöli az embert néhány év alatt. Elég erős az a kijelentés, hogy nem tudja felnevelni a gyerekét az, aki dohányzik. A szüleim tini koruk óta láncdohányosak (anyám nem dohányzott a terhesség és szoptatás alatt, de utána visszaszokott), 60 évesek elmúltak és teljesen egészségesek. Viszont volt olyan rokonom, aki nem volt még 50, amikor meghalt tüdőrákban, életében egy szál cigit nem szívott el.

Tény, hogy nagyobb az esélye bizonyos betegségekre dohányosoknál, de ha senkinek nem lenne szabad gyereket vállalnia, akinek bármilyen egészségtelen szokása van (és igen, akkor már soroljuk ide az autózást, a városban élést, a csokit stb), akkor elég hamar kihalna az emberiség.

Válaszolva a kérdésre: szerintem tápszerezzen, ha nem tud leszokni.

2013. jan. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%
A nemdohányzóknál már csak azok tudnak kegyetlenebbek lenni egy dohányossal, akik leszoktak a cigiről... Örülj neki, hogy neked sikerült. A többit meg inkább szóra sem méltatom, hiszen egyszer már leírtam.
2013. jan. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Boldog új évet kívánok nektek.
2013. jan. 3. 08:23
 15/18 anonim ***** válasza:
72%

kit érdekel, h ki hal meg tüdőrákban?? és h cigizett-e vagy sem?? itt csak is arról van szó, hogyha valaki gyereket vállal, tegye maximális felelősséggel, és nyújtsa neki a lehető legjobbat!!! Ha dohányzol a terhesség alatt, egyértelmű, hogy a kisgyerek is függővé válik.. pedig nem ő választotta.. ahogy megszületik nikotinhiányos lesz, sokat sír.. stb.. és akkor fel sem hozom a számtalan betegséget, főleg légúti, amit a dohányzás okozhat nála később.. az én édesanyám végig dohányozta mindannyiónkkal (négyen vagyunk testvérek) a terhességét, és egyedül a bátyámnak nincs semmi panasza.. nekünk viszont mindenféle allergia, kezdődő vagy már kifejlett asztma.. és innentől kezdve az én gyerekem is ugyanúgy örökölheti ezeket.. pedig én soha életemben nem dohányoztam.. És ez még csak a terhesség alatt van.. a szoptatás egyébként hasonló jókat produkál!

Jó lenne kicsit több felelősség... a babának meg egyértelmű hogy az anyatej kell, az védi meg mindentől, de így hogy az anyja dohányzik.. hát én mélyen elítélem!!! ez van, kövezzetek meg érte!

2013. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Szégyellje magát, aki mentségeket és kifogásokat gyárt még itt is olyan "anyáknak", akik idegbajosok és akaratgyengék és nyilvánvalóan sokkal jobban szeretik a cigarettát és saját magukat, mint a gyermeküket.
2013. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem a terhesség és a szoptatás alatti dohányzásra reagáltam, azt hittem, ez egyértelmű. Ti mondtátok, hogy aki dohányzik, az nem tudja felnevelni a gyerekét, ez meg így ebben a formában egyszerűen nem igaz.

De ha most sem értitek, kifejtem bővebben, hogy én mire gondoltam. Vegyük az én példámat. 14 éve dohányzom, akkor szoktam le, amikor elkezdtük a babatervezést, és akkor szoktam vissza, amikor befejeztem a szoptatást. Soha nem dohányzom a gyerek közelében. Most akkor szerintetek nekem nem szabadna gyereket nevelni?

2013. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

[link]

ajánlom ezt minden kedves dohányzó kismama figyelmébe... Csak így tovább!!!

2013. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!