Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az elsö babámat csak 3...

Ha az elsö babámat csak 3 hónapos korig tudtam szoptatni mekkora rá az esély hogy a másodikat legalább fél éves 1 éves koráig tudom? Mit tudok ajánlani jo tejserkentő tabletát homeos bogyót, bármit mi segitene nekem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ha a szervezeted ilyen, akkor nem használ semmi. Nem mindenki tud sokáig szoptatni. Az ilyen bogyók ritkán érnek valamit.
2013. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki az első 2 babáját 3 és 4 hónapig tudta szoptatni, a 3. még most is szopizik, 15 hónapos..

Szóval lehetséges! :)

Gyakori mellretétel, urtica urens 5ch bogyók, mecsek szoptatós tea, ezek nekem is beváltak, 7 és fél hós a babám!


Sok sikert! :)

2013. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy, nagy nyugit! Az hozza a legtöbb tejet. Tuti, hogy tovább tudod szoptatni, hiszen tapasztaltabb leszel és nem fogsz olyan könnyen pánikolni.

Sokan voltunk így, menni fog! :)

2013. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm legyenugy:D már csak 7 hét és láthatjuk a második gyermekünket már annyira várom
2013. jan. 3. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami segít: ne parázz rá. Komolyan! A fiamnál nem sok híja volt, hogy 3 hónaposan el nem apadt a tejem, annyit aggódtam miatta, hallgattam a sok tanácsot, aminek fele nem ért semmit, szedtem a serkentőket, fejtem éjjel nappal, mégis csak fogyott a tej.

Akkor gondoltam egyet, és "megbeszéltem" a fiammal, hogy egy hét próbaidő, addig szopizik, amennyit akar, és sns-ből kap pótlást - és ez segített, visszahoztam a tejet.


Most a lányomnál megfogadtam, hogy nem fejek, nem használok szereket, csak cicire teszem, ahányszor hajlandó szopizni - bevált, 5 és fél hónapos, igazi vasgyúró, és bőven van tejem:D


Szóval az a lényeg, hogy ne készülj rá ilyen görcsösen. Az se gond, ha nem tudod tovább szoptatni, hiszen az első babád is gyönyörűen fejlődött a tápszertől!

HA nem megy, akkor neki is jó lesz a tápszer. Ezzel a hozzáállással nem hibázhatsz:)


És ne ijedj meg pl. a növekedési ugrástól, sokan elkövetik azt a hibát, hogy pótolnak, amikor a kicsi hirtelen többet szopizna - ne pótolj, hanem adj neki többször cicit.


Én sem hittem, hogy ez beválik, sőt, hülyeségnek tartottam, hiszen gyakorlatilag éheztetik a gyereket - de nem! Csak 2 napig gyakrabban kap kevesebbet - ettől nem éhezik, és 2 nap múlva megint elég lesz neki.

Kitartás, és mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy nyugalom, nem aggódom, megpróbálom, és nem dől össze a világ ha nem sikerül!

2013. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsöff85 ***** válasza:
Igény szerinti szoptatás... Csodákra képes.
2016. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!