Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehetne több tejem?...

Mitől lehetne több tejem? Tejserkentő ételek, italok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál a létező összes ilyet kipróbáltam, tejserkentő teák, kapszulák, homeos bogyók, fejtem mint állat, stb. stb. Aztán utánaolvasgattam, és rájöttem, hogy a legjobb szaporító a baba, így leszoktam mindenről, és a fiamat "használtam" szaporításra:) Ez bejött, annyira, hogy a lányomnál már eleve bele sem kezdtem praktikákba, hanem ahányszor hajlandó volt szopizni, cicire tettem.

Ha megy, akkor ezt kipróbálhatnád te is, mert nálunk nagyon bevált:)

2012. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Csak a babát használtam és eleget ittam. Nyáron 3 litert, ma pedig igyekszem a 2 litert.
2012. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Egyébként minden nap meg szoktam inni egy doboz (alkoholmentes) sört, fél liter tejet és a Mecsek szoptatós teát is iszom. Van elég tejem, nem tudom ezek nélkül is ugyanennyi lenne-e. Csak vasárnap utazunk Egyiptomba, így szerintem nem iszom majd ott tejet, lehet, hogy túl zsírosak és baja lesz a babának. Sört se tudok szerintem vinni, ott meg nem lehet kapni. Azért kérdeztem, hátha tudtok még valami mást, amit el tudok vinni vagy ott is beszerezhető.
2012. nov. 16. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha gyakrabban szoptatom, puhának érzem a mellem. Azért lehet benne elég tej? Mert sokszor átalussza az éjszakát, így sokáig nem szopik, és ilyenkor kő kemény a mellem, érzem, hogy tele van.
2012. nov. 16. 10:47
 5/7 xStefix ***** válasza:
100%

A tej leginkább szoptatás közben termelődik, nem közötte. Amikor reggel túltelítődik, akkor csak a tárolt tejmennyiséget érzed, ez viszont az egyszeri adag kisebbik része. Minél gyakrabban szoptatsz, annál több fog aktuálisan megtermelődni (és tárolódni nyilván kevesebb). Normális, ha idővel felpuhul a mell, ez azt jelenti, hogy éppen elég a tejed.


Ne aggódj, kint is elég lesz a mennyisége, csak annyiszor szoptass, ahányszor a babád jelzi.

2012. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. nov. 16. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mellben maradó tej felszívódik, valamint az "ürülés" elmaradása azt az üzenetet küldi a kisagynak, hogy nem kell termelni, hiszen úgysem kell senkinek(ezért- az ürülés hiánya miatt- lehet reggelre teltebb a mell, nem azért mert "állásban" termelődik a tej:). Tehát ez fordítva is igaz, ha több tej ürül, több serkentő üzenetet kap a kisagy, több tej termelésére buzdítva a tejmirigyeket, hiszen szükség van a tejre, termelni kell:).

A kiegészítő dolgok jók lehetnek, bár(zárójelben, magánvélemény) szerintem ez inkább pszichés(édesanya megnyugszik mert tesz "valamit" a tejért, ergo nem dolgoznak a stresszhormonok, nem akadályozzák a tejtermelést). Konkrét fiziológiás hatása a tejtermelésre a babának, a mellbimbó ingerlésének, a tejcsatornák minél többszöri ürülésének van:).

2012. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!