Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A Garmastan bevált neked?

A Garmastan bevált neked?

Figyelt kérdés

véresre repedtek a mellbimbóim,és venni szeretnék egyet hátha használ mert nagyon fájnak..


és még egy kérdés:


tudom hogy azért sebes a mellem mert a baba nem jól kapja be a bimbóm. hogy vegyem rá hogy nagyra nyissa a kis száját? mert olyankor viszont meg sem érzem hogy szopik..

pofon nem vághatom hogy nagyra nyissa a száját.

mit tegyek? :(((((



2013. jan. 4. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Amikor mellre teszed, a hüvelyk ujaddal az állát húzd finomat lefele, valamint addig ne add a bimbót a szájába, amíg nagyra nem tátja. E mellett érdemes az ún. "hamburger" fogást kipróbálni, azaz a hüvelyk ujjad van a melled egyik, a többi a másik oldalán és kissé összelapítva(nem csak a bimbót!) adod a szájába. Arra figyelj, hogy az így ellipszis alakú melled "párhuzamos" legyen a baba szájával. A kettő fogást (áll lehúzása és hamburger) együtt is lehet, ehhez szükséged lesz egy párnára, hogy mindkét kezed szabad legyen szopi elején.

A nyelvfékét egyébként néztétek? Nincs lenőve? Cumisüveget, játszócumit kap?

2013. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nincs lenőve semmije,tegnap volt a 6 hetes kontrollja.

cumit csak akkor kap amikor már nagyon éhes és a babakocsiba míg elalszik,mert öltözni nem szeret és olyankor míg elindulunk ez megnyugtatja,utána kiveszem a szájából.

szóval nem állandóan lóg a szájában a cumi

cumisüvegből még nem evett,de lehet muszáj lesz adnom a mert a melleimnek vége..egyenlőre..

2013. jan. 4. 14:53
 3/9 A kérdező kommentje:

egyébként úgy etetem ahogy írtad..ezzel a hambi módszerrel.

eddig nem volt gond,egy ideje csinálja azt,hogy nem nyitja ki a száját.

2013. jan. 4. 14:55
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nagyon bevált a kenőcs, már fél éve kínlódtam a sebes mellbimbőkkal, plussz a mellbimbó udvara is olyan volt, mintha ki lett volna száradva, jóval nagyobb lett... megvettem a garmastant, s 2 hét múlva vissza állt az eredeti állapota, begyógyultak a repedések, el sem akartam hinni, hogy ilyen is lehet a szoptatás :) - január végére várom második kislányomat, már benn a kórházi csomagban a kenőcs... ja, és egyáltalán nem drága, sokáig elég.
2013. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm,,igen lehet indulok is venni egyet..

borzalmasan fájnak,..a bimbővédő se használ..

2013. jan. 4. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem bevált,de a Medela Purelan 100 jobb, nem kell lemosni sem és tiszta lanolin....
2013. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az aventes jobb volt!
2013. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált, rögtön még a kórházban berepedt mindkét mellbimbóm, és itthon a Garmastannal tudtam helyrehozni.

Azt a 100%-os lanolint hozta be a barátnőm a kórházba, de olyat szerintem ne vegyél, nekem felpuhította a mellbimbómat, és utána repedt be igazán úgy, hogy vérzett minden etetésnél. A csecsemős mondta, hogy a lanolin arra való, hogy szoptatás előtt pár héttel kenegetve készítsük a mellbimbót a szoptatásra. A mechanizmust nem értem, de biztos igaza van.

2013. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Garmastan nem vált be. Nekem is kisebesedett a cicim, nekem a Bepanthen vált be, ezzel rendszeresen kenegettem és így lassan begyógyult a seb és így már nem fájt a szoptatás.

A védőnőt hívtam ki egyébként és ő megnézte hogy hogy szopizik a baba, és azt mondta jól, így elég volt a krém, a technikán nem kellett változtatnom és rendbejött a cici. Nekem még a kórházban kezdődtek a gondok, valszínű az elején nem jól szopizott a baba és ez aztán nem tudott magától begyógyulni, de a krém segített.

2013. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!