Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek az újszülött babája...

Akinek az újszülött babája külön szobában alszik azok hol szopiztatják és miben a babát? Értem itt hogy a szobában ülve egy fotelban, vagy fekve egy külön heverön.

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mėg nincs kész a szoba, de beteszünk egy kisebb kanapét. Ha úgy adódik, vele tudok aludni éjszaka.
2013. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi most még csak egy 1,5szobás lakásban lakunk.Itt még velünk alszik majd a baba.De már készül a másik lakásunk,ott külön lesz.Sajnos heverö igysem fog beférni a szobájába ezért szerintem a nappaliban lesznek az etetések(ott lesz a kanapé a babaszob ajtaja mellett.Nekem anyukám azt tanácsolta h az elején pólyába etessek mert az jobban tartja a pici hátát.:)jó babavárást nektek!!:)36hkm
2013. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 xStefix ***** válasza:
81%

Előzőnek: Én nem javasolnám a pólyát, mert bár a baba hátát fixen tartja, viszont nem is tudod olyan könnyen irányítani! A jó mellrehelyezés kulcsfontosságú, főleg az elején, ahhoz viszont az kell, hogy a kezedben legyen a baba teste, feje. A baba testének a tieddel szemben kell lennie, ezt viszont pólyában nem nagyon lehet megoldani, mert elcsúszkálhat ill. nehezebb tartani. Pólya mellett nagy az esélye, hogy csak a fejét fordítja feléd, a testét nem - ami helytelen, sebesedést okozhat!


A kérdéshez pedig: nem tudom, miért szeretnétek külön szobában altatni a babát, de ez sem annyira jó elgondolás, legalábbis kezdetben. Persze lehet így is, de fontoljátok meg, hogy így megeshet, hogy lemaradtok a baba "finom" jelzéseiről! A legtöbb szakember úgy javasolja, hogy ha nem is egymás mellett, de legalább karnyújtásnyira legyen a baba éjjel - vagyis minimum egy légtérben.

Olvasgassatok utána a baba szükségleteinek: az első és legfontosabb az anya testközelsége, nappal és éjjel is. Az elkülönítés nemcsak a szoptatásnak árthat, hanem a kötődésnek is.

2013. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hát én kb két hónapos koráig a szobájában aludtam, a földön egy szivacson, akkor még nagyon sokat kellett hozzá kelni. Amióta éjjel már csak egyszer ébred, nem alszom vele, de nyitva van köztünk az ajtó. Így az apróbb nyöszörgésekre nem riadok fel, de a komolyabbakra már igen. Van a szobájában egy fotel, abban szoptatok mindig, nappal is éjjel is. Mindig ülve, nekem a fekve szoptatás nem jött be, nekem kényelmetlen volt.
2013. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én átjártam hozzá, egy hónapig bírtam:D, akkor hintaszékben szoptattam. (Azután az első ébredésnél jött hozzánk).
2013. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyerekszobábsn fotelban ülve. Ez olyan fotel, aminek ki lehet nyitni lábtartót, és hátra lehet dönteni a támláját, így szinte fotelágyként is használható, de sosem nyitottam ki. Sosem kellett a gyerekszobában aludnom, szoptatás/etetés után kijöttem a mi szobánkba. Nappal előfordult az is, hogy a nappaliban ettek a gyerekek (tápszert is kaptak cumisüvegből).
2013. jan. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

7 hetese koráig volt velünk utána külön szobában.

Mi vettünk egy kényelmes fotelt, azt tettük be a szobájába és abban ülve etettem!

2013. jan. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van egy 4 éves kisfiam őt születése óta külön szobában hagytam,én ott aludtam egy ágyon vele a szobában.Etetés után mindig visszatettem,hogy azt szokja meg.Nagyon jó alvó gyerek lett belőle,szoptatni sajnos csak 1 hónapig tudtam,nem volt tejem és neki is elég nehezen ment.Nem akarunk egy újabb ágyat venni,de most szeretném ha sikerülne a szoptatás,és ezért kértem ötleteket tőletek.
2013. jan. 12. 21:16
 9/14 xStefix ***** válasza:
100%

A szoptatás "abszolút" sikere nemcsak attól függ, hol alszik a baba vagy hol szoptatják, ez világos. De ezeken IS sok múlhat.

A szoptatási póz sokat ronthat vagy épp segíthet abban, hogy a baba jól kapjon rá a mellre, hogy kevesebb erővel több tejet tudjon kiszívni, hogy te se fáradj el közben stb. Gondolom, ezért is kérdeztél rá.


Ugyanakkor a helyszín sem mindegy! Egy baba nonstop közelséget igényel, éjjel is; ez IS feltétele a megfelelő tejtermelésnek ill. a folyamatos szoptatásnak. - Ami miatt szóba hoztam a külön szobát, az az, hogy a szavaidból úgy látom, nem vagy pontosan tisztában vele, hogyan függenek össze a dolgok. Azt nem tudom, hogy a külön altatás az egyetlen oka-e a korábbi sikertelenségnek (valószínűleg nem), de gyanítom, hogy belejátszott ez is.

Ezért én azt javaslom neked, hogy a szülésig mindenképp olvass utána a szoptatásnak és a kötődésnek is, pl. itt: [link]

2013. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:
100%
Öm, még egy dolog: a naggyal egy szobában aludna a kicsi is? Vagy rosszul olvasom?
2013. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!