Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, aki 2-3 hós babáját már...

Van, aki 2-3 hós babáját már nem eteti éjjel?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kommentben, hogy valaki ekkor már nem etette a babát. Ha nem kel fel, nyilván nem is kér enni, de ha fel kel, akkor így ezt hogy "oldják meg"? Hagyják sírni vagy hogy?

2012. dec. 22. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
az én babám 6hetesen átaludta már az éjjelt. de ha kelt volna persze hogy adtam volna neki enni, semmiképp se hagytam volna sírni. van olyan, aki hónapokig kel még éjjel enni szerintem az is normális dolog. nem egyformák a babák.
2012. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem akkor már átaludták az éjszakát, így nem etettem őket. De ha ébredtek volna akkor kaptak volna természetesen. Sírni semmiképp nem hagynám.
2012. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát, nekem 5,5 hónapos a fiam és éjjel 2x kel. Cicizik 15 percet kb és alszik......
2012. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket de nem a kérdésre kaptam válaszokat!
2012. dec. 22. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
2-es vok, írtam, hogy nem etetem, de ha kelne nem hagynám sírni. Ezt kérdezted, hgoy mások etetik e, és hagyják e sírni. Miért nem a kérdésre válaszoltam akkor?
2012. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
50%
Három hónapos kora körül igyekeztem nyújtani az éjszakai alvást. Ilyenkor mikor kezdett ebredezni a cumit adtam oda neki, így azzal visszaaludt egy időre. Amikor legközelebb ébredt akkor már kapott enni. Hosszú folyamat volt, mert sokat ugráltam, de ma hat hónapos és reggel ötig alszik este nyolctól . Sírni soha nem hagytam, fokozatosan jutottunk ide. Négy hónapos kora után pár hétre borult minden, akkor ujra ebredezett éjszaka , de olvastam, hogy ez normalis és mar el is múlt.
2012. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom két hetes korától végig aludta az éjszakát. Volt néha amikor felkelt akkor bizony megszoptattam, mert sokszor csak szomjas volt és ezt igényelte. Én sokszor hallottam már olyat, hogy teát vizet adtak a kicsinek éjszakára. Én ezt nem igazán tartom jó ötletnek.
2012. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam ennyi idősen átaludta az éjszakát teljesen magától, szóval nem hagytam sírni vagy ilyesmi. 6 hónapos korában szokott vissza az éjjeli szopizásra. A kislányom 8 hónapos, még egyetlen éjszakát sem aludt át, sokat szopizik.

Viszont tényleg vannak, akik egyszerűen hagyják sírni a babát éjjel, és akkor pár nap alatt állítólag leszokik az ébredésekről. Néhány évtizeddel ezelőtt még az orvosok is ezt javasolták, anyukám a mai napig büszke rá, hogy milyen jól kitartott, nem jött be hozzánk, így nagyon hamar átaludtuk az éjszakát, hát no comment... (Egyébként nagyon-nagyon szerető anyuka volt, a mai napig nagyon jó kapcsolatban vagyunk, de ezt a lépését egyszerűen képtelen vagyok felfogni).

Na, szóval van, akinél magától alakul így, és van, aki többé-kevésbé durva módszerekkel "szoktat".

2012. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az érdemleges válaszokat, ez érdekelt! ment a zöld kezecske!


(az érdekelt, hogyan oldják meg azok, akik nem szoptatják meg a babáikat éjszaka,hogyan reagálják le a helyzetet, nem az, hogy valakinek átaludta az éjszakát és így nem kellett szoptatni, mert ezen esetben természetesen nem aktuális a kérdés)

2012. dec. 23. 16:20
 10/11 xStefix ***** válasza:
100%

Sírni hagyással (Ferber-módszer), vagy újabb és "szebb" nevén alvástréninggel.

Nagyon nem ajánlom senkinek.

2012. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!