Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek mire utal ha egy...

Szerintetek mire utal ha egy baba ennyire nyugtalanul szopik? Részletek lent

Figyelt kérdés

Csak anyatejes. Ha éjjel szoptatom, teljesen nyugodt, de nappal jár keze-lába, rugdos, morog, nyögdécsel, elengedi-visszaveszi a cicit, közben nagyokat kortyol. Aztán viszonylag hamar elengedi, ha mérem, akkor kiderül hogy nem evett valami sokat. Ha megnyomom a mellem, spriccel még belőle, és én is érzem sokszor hogy van ott még. Ha erőltetem a további evést, akkor tiltakozik, elfordul, legfeljebb arra hajlandó hogy megnyalja a cicimet, közben vigyorog, de hátrafeszíti magát, ha mégis erőltetem akkor általában kibukja amit még belepasszírozok. Ha felveszem büfiztetni akkor vagy büfög vagy nem, de az öklét csócsálja, megnyalna mindent, és utána továbbra sem kéri a cicit. Egyébként ha itt abbahagyom az etetést, nem sír, nem lesz nyugtalan sem, sokat mosolyog, le lehet kötni, nézegeti a dolgokat.


Eddig nem zavart, úgy voltam vele hogy eszik amennyit eszik, neki biztos elég, de most kiderült hogy alig hízott az elmúlt héten, és mivel eleve kevés súlyú, kezdek aggódni. 63 cm és 4800 gramm. 2,5 hós.


Mi a véleményetek? Szerintetek felesleges aggódnom, mert csak ilyen alkat? Tápszerezni csak végső esetben szeretném, de nem tudom mit tehetnék hogy többet hízzon. Vagy hogy kell-e bármit tennem.. Félek attól hogy a következő látogatáson a gyerekorvos tápszerre ítéli.


2013. jan. 18. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar enni, akkor nem éhes. Valószínűleg jobban érdekli már a külvilág, sok az inger, nem akar lemaradni. Éjjel biztosan bepótolja, ne aggódj :)

Amit tehetsz: nyugis körülményeket teremteni szopi előtt: félhomály, csend, semmi, ami mozog, hangot ad, stb. Hátha... De hidd el, ha éhes, többet fog szopni.


Van oka, amiért méred egyébként (beteg, koraszülött stb)? Vagy csak megszokásból? Az jól látszik, h szépen fejlődik, ha nincs élettani oka, szerintem a mérleget elteheted, h ne zavarjon, ha néha kevesebb tejecske megy le :)

2013. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azt, hogy tegyem el a mérleget, úgy érted hogy hetente egyszer se mérjem meg? eddig azt azért alapnak tekintettem hogy a születése fordulónapján minden eset fürdetés után csinálunk egy pucér mérést és felírom.


most tegnap óta minden etetést mérek, mert kezdtek aggódni hogy ennyire nem hízott és hogy vajon mennyit eszik. Mondjuk én is amondó vagyok hogy ha elég neki akkor nem kell ráparázni, de az apja szigorúbb, és ő kérte hogy most inkább mérjem, hogy megnyugodjunk.

2013. jan. 18. 12:11
 3/10 A kérdező kommentje:
éjjel csak egyszer kel, szóval nem pótolja be. A szoptatáskor mindig nyugi van, nem beszélek hozzá, nincs semmi ingerkeltő a közelben, szóval ezek megvannak. Lehet hogy már az a baja hogy mostanában többször erőltettem, és már emiatt frusztrálja az evés :(
2013. jan. 18. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A én fiam is pont így csinálta pont ennyi idősen. Én nem erőltettem a szoptatást, fejtem neki, így szép lassan elmaradtak a szopik, a tej is folyamatosan csökkent, mára már nincs is, vagy nagyon minimális (40-50 ml). Tápszert kap, szereti, sokkal nyugodtabb azóta, én is az vagyok, mert tudom, hogy jól lakik. Sokkal jobban fejlődik, hízik.

Rajtad múlik, hogy erőlteted, és nem adod fel. Én feladtam, nekem így volt kényelmesebb. Eleinte bűntudatom volt, hogy nem teszek meg mindent, hogy visszaszokassam a normális szoptatásra, de mára már elmúlt, mivel látom, hogy így is nagyon jó neki. Nem mellékesen azóta átalussza az éjszakát is. 2,5 hónaposan 5200 g és 61 cm volt.

2013. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

HA nem táplálsz hozzá (akár lefejt tejjel), csak szoptatod, nem fog apadni a tejed. Azt nem írtad, h stagnált a súlya, és azért egy átlag 3 kiló körüli 2 hónapos babánál nagyon jó a két hónap alatti másfél kiló hízás... (szerintem nem kevés a súlya, de a lényeg, h a doki mit mond?)

heti egyszer érdemes mérni, én az evések utáni mérésnek nem látom értelmét, mert csak megbolygatja vele a babát az ember (ha elaludna pl), mocorog, nem ad rendes eredményt a mérleg, sok ok az aggodalomra feleslegesen - annak sokkal inkább, ha este fürdés előtt méred és azt hasonlítod mindig össze azokat az értékeket.


Próbálj első körben nyugis körülményeket teremteni és szoptass igény szerint, amikor látod, h éhes, baja van, ha sír, próbáld akkor is etetni. Viszont ha már elfordul, ne nagyon erőltesd, mert az e jó, pszichésen... Másik melled elfogadja ilyenkor? vagy próbáltad más pózban szoptatni, pl fekve, vagy hónaljtartásban, hátha az a baja, hogy kényelmetlen neki vmi?


MEnnyit pisil, kakil egy nap, arca pirospozsgás?


szerintem - legLÁBBIS tapasztalataim alapján nem kell aggódnod ,ez nem fogja a szoptatás végét jelenteni, lehet, h egyszerűen kisétkű a babád


1. voltam

2013. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak abból gondolom hogy kevés a súlya, hogy itt állandóan megy a kérdezősködés hogy "a te babád hány kiló volt x hónaposan?" - és ezekből látom hogy az enyémnél bizony csak nagyobb babák vannak, ritka a kivétel. Persze lehet hogy hülye vagyok és nem ezen kéne stresszelnem magam. A stagnálás egyébként konkrétan azt jelenti hogy az utolsó egy hétben csak 3 dekát hízott, előte megvolt mindig a heti legalább 10 deka hízás.


A másik mellem sem fogadja el ilyenkor. Másik pózban sem. Az egyetlen ami "működik" az ha hanyatt fektetem és fölé hajolva adom a mellem a szájába, de ez is csak azért mert így nem tud annyira elfordulni és akkor még szívja egy darabig. De ha nem akarja, akkor ez szerintem inkább kínzás mint segítség.


Kakilni 1-2szer szokott naponta, a nehéz pisis pelusok száma csökkent mostanában, de amúgy minden pelenkában van pisi, csak mintha kevesebb lenne mint régebben. Kb napi 3 igazán nehéz pisis pelusa van, meg még 3 amiben kevés vagy közepes mennyiségű pisi van.


Az arca nem pirospozsgás, de nagyon sokáig be volt sárgulva, még picit látszik sajnos rajta. Viszont jó kedélyű, nem aluszékony, sokat mosolyog, sírni nem szokott, persze van hogy nyűgös, de maximum nyögdécsel vagy kiáltozik olyankor, sírásig soha nem jutunk el (nem is hagyom, meg szerencsére nem is egyből azzal kezdi).


Egyébként én is és az apja is nagyon vékony, válogatós gyerekek voltunk erősen átlag alatti súllyal.

2013. jan. 18. 14:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4., én szeretek szoptatni.. erőltetni persze én sem fogom, de amíg annyira nem vészes a helyzet addig nem fogom tápszerezni. Pont ezt akarom megelőzni azzal hogy már most végiggondolom hogy miért van ez, és mit tehetnék hogy a lehető legjobban jöjjünk ki belőle.
2013. jan. 18. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

az elfordulás- tejspriccelést olvasva azt a pózt szerettem volna javasolni, amit Te is írtál lejjebb:).

Így az a tanácsom maradt, hogy keress fel szoptatási tanácsadót, még a köv. orvosi látogatás előtt, hogy "felvértezve" menjetek(nem azt állítom, hogy az orvos nem ért hozzá, ne értsen félre senki). Az lll.hu és az IBCLC.hu oldalakon találod az elérhetőségeket:).

2013. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Bízom benne, hogy neked sikerül még megmenteni a dolgot. Az én fiam elejétől kezdve nem volt valami ügyes szopizó, biztos az is közrejátszott, hogy 10 naposan került először mellre. Vagyis nem pont így volt, 5 naposan intenzív osztályra került, ott nem tudtam szoptatni, pedig akkor kezdett belövellni a tejem. Fejéssel valamelyest fenntartottam, de mégsem volt az igazi. 5 nap múlva kikerült az inkubátorból, de szívesebben evett üvegből, mint mellből. 2-2,5 hónapig kínlódtunk (mert szó szerint az volt, neki is, nekem is), aztán feladtuk (mint már írtam korábban). Nem arra buzdítalak, hogy adj neki tápszert egyből, csak megosztottam veled a saját történetünket, amiből levonhatod az a következtetést is, hogy kitartással még meg lehet menteni.

Sok sikert, én szurkolok Nektek! Ja és nyugi, nem kicsi a babád egyáltalán, ahogy írtam az én fiam sem volt valami nagy súlyú. Most 4,5 hónapos 7,5 kg 68 cm, szóval szépen "összeszedte" magát (3060-al és 52 centivel született).

2013. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom hogy nálatok így alakult :( az elején nekünk is ügyetlenül ment a szoptatás, ki volt sebesedve mindkét mellbimbóm, kegyetlenül fájt.. de aztán megtanulta ő is hogy hogy kell, meg én is hogy mikor vegyem ki azonnal a szájából mert nem jól vette be. Azóta rendben vagyunk.


hát lehet hogy súlyra nem kicsi, de 63 centi és így 4800 gramm, ha azt veszed hogy a tiéd mennyivel nehezebb és csak 5 centivel nagyobb akkor érzed a különbséget.

2013. jan. 18. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!