Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahogy megtanul a baba járni,...

Ahogy megtanul a baba járni, azzal lezárul a mozgásfejődés? Vagy még utána is nyugtalanul alszik éjjel emiatt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem pontosan mit akarsz kérdezni?

De a kérdés jó!

Általában igen,12-18 hónapos korig tart a mozgásfejlődés!

Ekkora megteszi az első önálló lépéseket.

Miért alszik nyugtalanul?

2011. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mozgásfejlődés még azért a járás megtanulásával nem zárul le :) A kicsik ugye elkezdik tökéletesíteni a járást, majd megtanulnak futni, később két lábon szökdelni, majd egy lábon is. és még nem mondtam az ugrókötelezést és a többi hasonlót :) A járás megtanulása után megtanulnak először fel menni, majd lejönni a lépcsőn.. Eleinte után lépéssel, később már váltott lábbal is menni fog. Hogy ez okozhat-e alvásproblémákat, nem tudom, de igazán ezek már nem akkora változások, mint az, hogy pl. fekvő, szinte statikus helyzetből először helyzet, majd helyváltoztatásra lesznek képesek. Az, hogy melyik kisgyerek hogy veszi ezeket a változásokat, nagyon egyéni. Van, amelyik soha sem alszik rosszabbul a nagyobb csomópontoknál sem, a másik meg igen. ez sem általánosítható.
2011. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt értem ez alatt, hogy kislányom nagyon gyorsan fejlődik, még csak most lesz 5 hónapos, de már forog oda-vissza, kúszik, és most nagyon azon van hogy négykézlábra álljon. Ezért egész éjjel tolja magát, de hát kicsi a hely a kiságyban, ezért nyöszörög, sokszor felkel. A lábát már felhúzza négykézlábra, csak a kezével nem tudja még kitolni magát. Ezért nagyon nyugtalan. A sarokba van gömbölyödve és tolná még ott is magát.
2011. júl. 25. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!