Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindig mellre teszem etetéskor...

Mindig mellre teszem etetéskor 20 percre, de iszonyatosan fáj, pedig bekapatom Vele a bimbóudvart is. Miért nem tudok szoptatni?

Figyelt kérdés
2 hete szültem. A kórházban nem segítettek mellre tenni a Babát, vérzett mindkét mellem egy hétig. Nem indult be a tejem, alig van, tápszert is kap a fiam emiatt. Mindig mellre teszem etetéskor 20 percre, de iszonyatosan fáj, pedig bekapatom Vele a bimbóudvart is. Mégis a könnyeim folynak, és viszolygok már az egésztől.
2008. jún. 2. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem jár ki hozzátok? Ő tudna segíteni, hogy megmutassa hogyan kell. Az a baj, hogy már sebes a mellbimbód és hiába szopizna már ügyesen a babád úgy is fáj. Próbáld gyorsan "rendbehozni" a melled, szopi után kenj rá egy kis anyatejet, hagyd levegőzni, ne vegyél felülre semmit, ha megoldható és használj hámosító krémet, nekem a Bepanten bevált annak idején. Váltott mellből szoptatsz? Mert úgy egy-egy cicidnek lenne kb. 6 órája regenerálódni. Sok sikert.
2008. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nagyon sajnálom, hogy így alakult, de fel a fejjel, biztosan van megoldás... Én ugyan még előtte vagyok az egésznek (39. hetet töltöttük), de ami szerintem hasznos lehet, hogy vedd fel még ma a kapcsolatot a védőnőddel. Talán házhoz is megy segíteni, ha jól gondolom. Addig is olvasgass a La Leche Liga honlapján (www.lll.hu), ez egy olyan szervezet, ami kifejezetten a szoptató anyáknak, és a szoptatással kapcsolatosan ad tanácsokat.


Nagyon szurkolok, hogy megoldódjanak a gondjaitok (és biztosan meg is fognak, ne aggódj :o))!), üdv.!

2008. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én is pont így jártam,nekem 5 hetes a kislányom.@ettem bimbóvédőt,és még most is azzal szoptatok.Már gyógyul a mellem,az egyikből már bimbóvédő nélkül is tudom etetni.Mellette garmastan krémet használok és szabadon hagyom a bimbót egész éjszakára,és minden szoptatáskor bekenem anyatejjel.

Én megköszöntem a ˇˇsegítségetˇa kórházban˘

Ne kínozd magad,a szoptatás kellemes élmény,hagyd meggyógyulni a cicid!

2008. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, tudom, hogy sovány vigasz, de velem ugyanez történt. Mindhárom gyerekemmel vérzett mindkét mellbimbóm, de a 3.-nál a legjobban,folyt a vér a mellemből, majd véres "darabkákat" büfögött vissza (boldog anyaság), én is sírva szoptattam. Azt vettem észre, hogy ha ritkábban szoptatok, akkor sem javul a helyzet, így sűrűn min. 2-3 óránként szoptattam. Még mindig szopik, 6 hónapos, és már csak a bal fáj, de csak néha sebesedik ki. 3 hónapos kor körül jelentősen javult a helyzet.

Tapasztalataim: anyatejet kenj rá, mert az gyógyít! Állítólag a baba nyála is tartalmaz gyull. csökkentő anyagokat. Sokat legyen szabadon a mellbimbód. Ha van esetleg Bioptron lámpád, az nagyon hatásos sebgyógyító, akkor használd (sajnos nagyon drága). Azt olvastam, hogy akkor sem tud egy baba jól szopni, ha le van nőve a nyelve, szerintem ellenőrizd! Én kevesebb tejet ittam, mert olvastam, hogy a tehéntej allergizál, és viszkethet a babus nyelve és szájpadlása, ami miatt a kettőt összedörzsöli szopás közben, és kisebesíti a mellbimbót. NÁlam jobb lett, ha kevesebb tejet ittam, de lehet, hogy csak kínomban már bebeszéltem magamnak...

Hívd fel az LLL-t! Esetleg ők is tudnak valami praktikát.

KITARTÁS!!!

2008. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, együttérzést, biztatást! Kipróbálom a javaslatokat!
2008. jún. 2. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!