Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fájhat a párom melle?

Mitől fájhat a párom melle?

Figyelt kérdés
3 hónapos babánk van, 2 napja fáj a melle a páromnak. azt mondja olyan érzés, mintha "égne belülről", tapintható duzzanat nincs. nem függ attól, hogy "tele" van-e.
2013. jan. 20. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdődő mellgyulladás igen valószínű.Nekem is volt a szoptatás alatt és bár nem voltak benne csomók,nem volt duzzadt de baromira fájt és kb. 1,5 hétig 40 fokos lázzal bajlódtam.Nekem antibiotikumot kellett szednem,az hozta helyre.

Javaslom,hogy langyos,enyhén meleg vizes borogatást tegyen rá és próbáljon meg minél többet szoptatni+fejni.Ki kell tisztuljanak a csatornák.

Ha nem javul,mindenképpen orvoshoz kellene mennie,mert ez iszonyatos tud ám lenni!Sajnos tapasztalatból tudom.

2013. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

LÁZA elvileg nincsen, arra nem panaszkodik.

sokat szopik a babónk, szerencsére.

2013. jan. 20. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Első jót írt, a mellé(gyakori szopi, langyos víz alatt fejés), amikor szopizik a baba, finom, körkörös mozdulatokkal "masszírozza" a fájó területet és onnan a bimbó fele haladva "terelje" a tejet. Ezzel segíti a csatornák ürülését. Ha kell mindkét keze a szopihoz, Te is segíthetsz ebben:)!

Ha nem múlik a gond, menjetek el egy szoptatási ambulanciára vagy keressetek fel szoptatási tanácsadót( www.lll.hu- n és www.ibclc.hu- n találtok elérhetőségeket).

2013. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!