Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Nagyon kirepedt,...

Segítség! Nagyon kirepedt, elsebesedett a mellbimbóm szoptatás alatt. Van valami jó tipp, hogy mivel tudnám hamar gyógyítani? Szenvedés a szoptatás, szegény sokszor kissé véres tejet iszik.3 hetes kisfiú anyukája.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Véres tejet ne adjál neki! Garmastan kenőcsöt vegyél, szoptatás előtt az le kell mosni... Az anyatejet kend rá és hagyd rászáradni, állítólag ez a legjobb. Bimbóvédőt használj és leginkább tanuld meg a szoptatást és tanítsd meg a babádnak, hogy hogyan kell bekapni a bimbót. Mert valamelyikőtök valamit nem jól csinál, azért fordul ez elő. Nem bántásból írom. Tényleg sokszor technikai problémák miatt van ilyen.
2013. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicim is nagyon kisebesedett a szoptatás elején, pedig jól tettem cicire a Lányomat és jól is szopizott. Sőt, később is folyamatosan szétrepedezett, másfél éves koráig szoptattam és még akkor is repedt (hozzá kell tennem, hogy mindig akkor, amikor aktuális volt a mensim). Nekem egyedül a Garmastan krém segített, de az villám gyorsan helyre rakta! Csak ajánlani tudom!

Ha a tej picit véres, az nem gond, megihatja a Picid.

Ha nagyon szenvedtek a szoptatással, akkor a www.lll.hu honlapon találsz szoptatási tanácsadókhoz elérhetőséget! Kérj segítséget, nagyon kedvesek és profik!

2013. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 3 hétig szenvedtünk ezzel a problémával, pedig jól tettem mellre, kicsit véres a tej, nem baj. Én is Garmastant használtam, rá van írva hogy nem kell lemosni szopi előtt, meg a rászáradt anyatej is kiváló rá. El fog múlni, általában 3-4 hétig tart ez az állapot. Én is mindkét gyerekemnél csillagokat láttam az első időszakban, volt amikor sírva szoptattam, de tudtam hogy el fog múlni. Kitartás, és ne add fel ez miatt a szoptatást, csak akkor ha végképp nem változik semmi. Légy erős.
2013. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az első pár hét nekünk is kínszenvedés volt. Én anyatejet kentem rá és szabadon hagytam amikor csak tudtam, ez viszonylag hamar rendbe hozta. Közben a kisfiam szopási technikája is tökéletesedett, így azóta nincs gondunk szerencsére. Az első egyébként butaságot mondott, nem lesz semmi baja a babának ha vér kerül az anyatejbe, ki fogja kakilni (ettől ne ijedj majd meg.
2013. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nemrégen jöttünk haza a koráról,és ott az egyik anyuka a nagyon kisebesedett mellbimbója miatt nem szoptathatott,mert vért bukott vissza a babája.Az egyik nagyon kedves nővérke leültette és jó alaposan átmosta a mellét RÓZSAMÉZZEL!Adott neki egy kis üveggel,éjszaka még bekente az anyuka és reggelre gyönyörű mellbimbója lett.Ha nem látom el sem hiszem.Próbáld ki érdemes.
2013. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyatejet szétkenni rajta, és minél többet szabadon hagyni. (levegőztetni)

Nekem csak ez segített.

2013. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!