Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van akinek nem nőtt a teje...

Van akinek nem nőtt a teje pedig állandóan mellen volt a baba és igény szerint szoptatott?

Figyelt kérdés

A barátnőm fia most 4 hetes és próbálja betartani a szoptatási tanácsadó által is javasolt állandó mellre tételt de mégis csak napi max. 150 ml teje van! Járt így más is? Hova vezet ez?

A technika biztos jó, szed tejserkentőket is!



2013. jan. 23. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen,

mindent megettem, megittam, megvettem amit csak lehetett, cicizett állandóan, fejtem, de így is pótolni kellett

igaz napi 150-nél több volt, de délután, este már ki kellett tápszerrel egészíteni

és ezt is csak 4 hónapig tudtam teljesíteni, aztán nagyon hirtelen megcsappant, és a mellszívóra már egyáltalán nem indult be a tejleadó reflex, így lassan totál elfogyott, pedig a kisfiam nagyon szeretett cicizni, szívta is nagyon, mégis ez lett :(

2013. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De vajon mi lehet ennek az oka?
2013. jan. 23. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki tejel mint a tehén! Sőt a tehenek között is va akinek kevesebb, akinek több van!

Nem mindenki tudja szoptatni a gyermekét!

Ezért vagyunk emberek, mert ha nincs tej, feltaláltuk a tápszert, vagy mint az állatoknál, ha nincs teje az anyának, egy másik anya akinek sok van, meg szoptatja a gyermeket, vagy ad tejet ...

Fél évig én is szenvedtem, szoptattam, azzal a napi 150-200 milivel ami volt, majd mikor belátta mindenki hogy tényleg csak ennyi, mert a baba sem hízott, na akkor jött a tápszer, tejpép, hozzátáplálás.

A második babánál most már okosabb leszek, nem hagyom éhezni...

2013. jan. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon összetett dolog a szoptatás, aki "művelte", akár csak egy napig is, az tudja.

Alapesetben érvényes, hogy több ürülés- több termelés DE.

Egyrészt a nők kicsi százaléka ugyan, de egy része testi okokból nem tud szoptatni(egyáltalán vagy csak korlátozottan), például kicsi mirigyállomány miatt vagy hormonális okokból. A hormonális okokhoz tartozhat pl. ha alacsony a prolaktin- szint, de ennél gyakoribb, hogy az anyuka stresszes, aggódik(ami érthető), és ezzel kerül az ördögi körbe. A stressz, tartós kialvatlanság az egyik leggyakoribb oka, hogy az egyébként testileg jól "működő" anyukák gyakori szoptatás mellett sem tudnak, vagy nem elegendő anyatejet termelni.

Próbáljatok me minél több terhet levenni róla, beszélgessetek sokat, nyugodjon meg. Nyugodjon meg, hogy akkor sem dől össze a világ ha pótolni kell tápszerrel, hiszen erre találták ki. Ha meg tudna nyugodni, sokszor már ez is elég ahhoz, hogy rendeződjön a helyzet(ismétlem, amennyiben nincsen fiziológiás oka a visszafogott tejtermelésnek).

2013. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, mind a két babámnál mindent megtettem, de nem volt elég a tejem, Kisfiam 4hós korában már nm szopott de 6hónapos koráig 3 óránként fejtem peig már csak 20ml tejeket sikerült lefejnem ami egy etetésre sem volt elég! Kislányom kb 6 hónapos koráig szopott 11hónapos koráig fejtem, szép lassan elapadt a tejem :( Amíg kizárólag szoptattam nem kapott tápszer fogyott is a babám.
2013. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!