Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mennyire szeret/szeretett...

Ki mennyire szeret/szeretett szoptatni? Tényleg olyan csodálatos és gyönyörű érzésnek éled/élted meg ahogy ezt sokan mondják?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat várok,nem körítést!

Tudom hogy ez a legjobb a gyereknek,és attól hogy valaki sokáig szoptatott még lehetséges hogy az anyuka nem szerette!



2013. jan. 26. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem csodálatos érzés.

Örülök neki, hogy van tejem, mert ez a legjobb, amit adhatok a babámnak, eszem ágában sincs elapasztani a tejem, remélem legalább 6 hónapos koráig lesz neki elég.


Ennek ellenére nekem sokszor kellemetlen.

Az elején kisebesítette, szinte mintha kést szúrtak volna a mellbimbómba, azt éreztem minden szoptatás elején kb. 3 hetes koráig.

A mai napig is kényelmetlen, mert akárhogy ülök fáj a derekam, fekve sem a legjobb, mert hatalmas a mellem, ráadásul lapos a mellbimbóm, folyton fognom kell, hogy beigazodjon a szájába és közben kapjon levegőt.

Ha ráharap, rosszul veszi be, az is borzalmasan fáj.

Ráadásul a szoptatás miatt a férjem sem tud segíteni, éjszakánként is nekem kell kelnem 2-3 alkalommal.


Vagyis összességében jó dolog a szoptatás, mert a gyermekemmel jót teszek, de ha már nem lesz tejem idősebb korában, nekem könnyebb lesz.

2013. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél azt tudom mondani hogy 100% kötelességnek tartottam, 3 hónapig fájt minden egyes szoptatás, a bimbóm többször volt véres, mint nem...sose volt úgy kifejezett sok, mindig vagy épp elég volt vagy nagyon küzdöttem hogy a mennyiséget feltornázzam kicsit, szóval 5 hónap szenvedés volt (addig kapott csak anyatejet a babám) aztán végül 1 éves koráig szoptattam szerencsére ő szokott le róla fokozatosan és 1 éves kora után nem kérte már.

Örültem hogy vége.

A második babámnál már hálistennek nem fájt egyáltalán de csak azért mert szó szerint ÉRZÉKETLEN lett a mellem (ami más szempontból meg nagyon rosszul érintett engem is, a férjemet is...) úgyhogy ott már fájdalom nem volt, a mennyisége is rendben volt, a lányom 14 hónapig szopott úgy hogy 10 hónaposan is még napi 5-6szor. (evett persze mást is de a cicizés az maradt).

14 hónap alatt úgy hozzászoktam meg mivel nem fájt nem volt kellemetlen ezért már nem volt nyűg számomra, hogy ott kicsit "megsirattam" mikor egyik napról a másikra nem kérte többet, utólag belegondolva inkább nem is a szoptatást magát bántam hanem a kisbaba korának a végét sajnáltam.:)

2013. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Én szerettme, 7,5 hónapig szoptattam, utána már nincs rá szüksége a gyereknek és nem szoptattam volna 8 hónapnál tovább egyébként sem, egy akkor gyerek már nagy hozzá és akkor már kellemetlen is mert van foga.
2013. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Utáltam! És örülök, hogy már nem kell vele szenvedni! 2 hónapig kínlódtunk, majd feladtam. Sem a fiamnak nem ment, sem nekem. Most biztos kapok lepontozást bőven, mert nem vagyok szoptatás párti, de ez így alakult. Nagyon jó barátok a fiam a cumisüveggel, nekem is kényelmesebb így. Lehet, ha lesz majd még gyermekem, teljesen máshogy fogom megélni ezt a szoptatás dolgot.
2013. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én se szerettem. Nem volt elég tejem, méricskélni kellett, babák utálták, utána pótlással szarakodni. Hívtam tanácsasót is, cumizavar is lett. 5 hós kornál abbahagytam teljesen.
2013. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Maga az egész szoptatás egy kinlódás,szerintem ezt mindenki igy gondolja aki szoptatott valaha.Én az elsö fiam 1évig szoptattam,most a picit is szotatom.Persze nagyon örülök hogy van sok tejem,remélem lesz is sokáig.De nagyon macerás,fejegetni,a kellemetlen feszitö érzés,a szurkálló érzés,nekem fáj is sokat,csepegö folyó tej...
2013. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokáig tudtam szoptatni, de ki nem állhattam az egészet.
2013. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3 hetes (!) korától 20 hónapig szoptattam. Az eleje kínszenvedés volt, 100% tápszeres babaként, masszív cumizavarral (nem fogadta el a mellem) jöttünk haza a kórházból, még egyszer ennyi időbe telt, mire teljesen anyatejes lett. Úgy 2 hónapos kora után, amikor már nem fájtak a melleim, nagyon megszerettem. Minden egyes alkalom (na jó, aikor éjjel 10x kelt, annyira nem) csodálatos érzés volt, főleg, amikor már nagyobb lett és picit játékba is váltott az egész, amikor már ő is nézett, mosolygott közben :) lélekmelengető érzés!
2013. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Az első 1-2 hét szörnyű volt amíg összeszoktunk, ki volt sebesedve a cicim, nagyon össze kellett szorítanom a fogam hogy bírjam. Aztán mindketten ügyesebbek lettünk, a seb begyógyult, azóta jó érzés és szeretek. Persze hozzátartozik hogy egyrészt én nagyon bújós vagyok, másrészt meg imádok olvasni, és mindkét szenvedélyemet kiélhetem közben :)
2013. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megkínlódtam a szoptatással, befelé forduló mellbimbóim berepedtek hetekig vérezgettek, mindezek ellenére szeretek szoptatni. Számomra jó érzés, hogy így táplálhatom a babámat, így érzem magam igazán anyának.
2013. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!