Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen pozícióban szoptassak,...

Milyen pozícióban szoptassak, ha a mellem felső része gyulladt be?

Figyelt kérdés

#mell #szoptatás #gyulladás #mell felső része
2013. febr. 6. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
semmi nem jó olyankor, én bimbó védőt vettem és azzal tűrhetőbb lett, de akkor is kellemetlen érzés. vegyél bimbó védő krémet (kék színű) nekem attól nagyon gyorsan meggyógyult. sok sikert és jó egészséget. egyébként még annyit hozzá tennék, hogy a bimbó védő (kis gumi cucc) azért is jó mert ha sebes a cicid és még ráadásul vérzik is akkor nem azt szopogatja a kicsi.
2013. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fura lesz, amit írok de hatásos:).

Az a lényeg, hogy a kicsi álla nézzen a gyulladt terület felé, mivel azon az oldalon(az álla felől) erősebb a szjvóhatás.

Fektesd le és térdelj fölé négykézláb, és így add a szájába a melled, olyan irányból, hogy az álla legyen a problémás terület felé.

2013. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség a fordított fekve szoptatás: úgy fekszel az oldaladon, ahogy egyébként is, csak a babád "fejjel lefelé" fekszik melletted, vagyis a lábai a fejed felé néznek. (Császáros anyukák szoktak így szoptatni, hogy a pici ne rugdossa a sebet.)

A másik lehetőség a térdelős póz: a babád a hátán fekszik, te pedig fölé térdelsz és a szájába lógatod magad:), mégpedig úgy, hogy az álla a gyulladás felé nézzen.

Tudom, kicsit furi pózok, de az áll felől szívnak a legerősebben, így ürül a leghatékonyabban a tej.

Illetve, ha szükségét érzed, fejhetsz is mellette.


Egyébként pedig érdemes lehet időnként váltogatni a különböző pózokat, hogy mindenhonnan jól kiürüljön a tej, főleg, ha többször is előfordul ilyesmi.

Jobbulást kívánok! :)

2013. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
68%
Bimbóvédőt NE!
2013. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Megpróbálkozom ezekkel a "fura" pózokkal!

Még egyszer köszi!

2013. febr. 6. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Stefix által leírt furi szoptatással úsztam meg a harmadik babámnál hogy totál begyulladjon a mellem úgyhogy nagyon hasznos csak ajánlani tudom!!!
2013. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül nem tudom miért de hónalj tartásban sikerült a kicsinek jól kiüríteni a mellem, azért köszönöm a hasznos tanácsokat!
2013. febr. 6. 15:49
 8/8 xStefix ***** válasza:
90%
Igen, az is jó, bár az elsősorban a mell külső felét üríti hatékonyan. De ha ez is elég volt, akkor szuper. A lényeg, hogy már jobban vagy. :)
2013. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!