Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Letséges az hosszútávon, hogy...

Letséges az hosszútávon, hogy szopizik és tápszert is kap a babám? Sajnos nincs annyi tejem amennyi kellene, így előszőr szopizik aztán pótlom.

Figyelt kérdés
Ma 8 hetes. Sokan azt mondják, hogy amelyik baba egyszer megkóstolta a tápszert az többé nem akar szopizni. Nálunk is volt, hogy nehezen fogadta el a cicit a cumis üvegből könnyebb kiszívni a tápot. Lecseréltük a cumiját kisebb lyukura de így viszont nagyon hosszan eltart az evés: kb 30-40 perc a szopizás aztán ugyanennyi a tápszer. Van, hogy 1,5 óráig tart az evés...nem hosszú ez? Vagy ez így is marad amíg szopizik vagy amíg nem kezd el enni?
2009. szept. 6. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos és még mindig keményen megdolgozik a kevés kis csemege tejecskéért, ami még van, pedig esténként kap elalvás előtt egy cumisüvegnyi tápszert is, hogy jól aludjon. Őt nem érdekelte, hogy nehezebb a ciciből enni. Ha mindig a cicivel kezditek és nem hagyod magad lebeszélni, rá fog jönni, hogy ez a rend. A kis lyukú cumi jó ötlet volt,szerintem maradj ennél a változatnál, ha hosszú is így az étkezés. Biztos, hogy kevés egy evésre az a tejmennyiség, amit megeszik ciciből? 30-40 perc alatt már elvileg elég sokat meg lehetne hamizni.
2009. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem most 7 hetes a kisfiam. 2. héttől kezdve kap tápszert, mert sajnos nem volt elég tejem. A cumisüvegen lévő cumi 1-es, tehát a legkisebb. Az első 4 hétben 1,5 óráig is evett. Meg is ijedtem, hogy Uram Ég, ez mindíg így lesz??

Most már fél óra is elég neki. Meg kell tanulni enni a babáknak, erre mostanában jöttem rá :) Kinek előbb sikerül, kinek később. Ne aggódj, majd rövidülnek ezek az idők. Ja és persze napi 2 evés is van ciciből,de ez már csak jelképes szinte. Korábban mint nálad minden evés cicivel kezdődött és tápszerrel végződött!

Kitartás!

2009. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 hetes, mi is így vagyunk, szopizik, de néhány étkezést ki kell egészítenem. Kicsit úgy érzem minél többször kap tápszert, annál kevesebb a tejem (eleinte este kapott kb 60-at, most meg már van hogy 3 étkezés után is kap, és így lesz 150-180 is a tápszer) meg azt is észrevettem hogy annak ellenére hogy 1-es lyukú az üveg, ha sokat iszik belőle, nem szívja a cicit annyira, csak ameddig nagyon jön a tej, de amikor már erősebben kéne szívni akkor már nem. Szóval én félek, hogy ez egy ördögi kör, de nem tudom mit tegyek, mert ha nme adok neki tápszert akkor sír, mert éhes, én meg azt nem bírom hallgatni. Viszont van egy ismerősöm, aki ikreket szült, nem volt elég a teje, ő minden étkezés után pótolt, és így is 8 hónapig tudta őket szoptatni. Szóval van remény.
2009. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

19 hetes a kisfiam.

Sajnos nálunk is ez az ördögi kör van.Minden etetésnél mellre teszem, változó mennyiségeket szopik, aztán jön a pótlás.

Eleinte ő is csak addig akarta szívni a cicit, amíg könnyen jött, aztán várta a tápot, de nem adtam, mert még a mellemben volt tej.

20 perc múlva újra kérte és aztán ha még éhes maradt kapott tápot.

2009. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!