Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy a jobb hosszútávon? Cumi...

Hogy a jobb hosszútávon? Cumi vagy kaja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap volt 6 hónapos a babám..éjszakák nagyon változóak, ilyen időszakok vannak...1-2 hétig ugyan az, aztán változtat mindíg

most 3 hete úgy döntöttem nem kap többet cumit, mert éjjel már nem evett, viszont rengetegszer kelt a cumi miatt hogy elhagyta, a leszoktatás nagyon könnyen ment, azóta átaludta az éjszakát esete 8 tól reggel 6 ig,

Ja még kapja este a Mildibé szép álmokat kap fél 8 kor meg előtte fél 6 kor egy üveg fűzi

Szóval éhes tuti nem lehet.

Na a lényeg, hogy néha visszaadom neki elalváshoz a cumit, mert gyorsabban megy úgy, mintha nem adnék.

Mostanában felkel 4-5 óra felé ..ilyenkor nem tudom mit tegyek...ha cumit adok nyitott szemmel cumizik, és elvenni sem tudom(ezt akkor szoktam ha már elaludt)és viszont ha megetetem, és hasrafordítom, egy hang nélkül CUMI nélkül elalszik...



Az a kérdés: hosszútávon mi a jobb, ha nem adok enni neki, és cumival alszik vissza, vagy ha megetetem és nem adok cumit(a cumit majd teljesen el akarjuk hagyni)a kaját gonolom magától elhagyja majd, nem?

Ha eszik ha nem 7 fél 8 felé kel, szóval még pihit sem nyerek magamnak azzal ha megetetem


Nem szeretem a bizonytalanságot, mert nem tudom mit tegyek és ezt ő is érzi rajtam(esetleg ki is használja).

Szóval szeretnék határozott lenni, következetes

Suttogóban is az van, úgy csináld, ahogy folytatni szeretnéd...most nem tudom mi lenne a jó.

Eddíg sikerült mindíg az ösztöneim után cselekednem, most ez elhagyott...

HELP:)


2010. máj. 18. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha el akarod venni a cumit, ne add vissza neki SOHA! (amivel egyet értek, később nem lesz vele gond. én azért vettem el a fiamtól 11 hósan, mert éjjel vagy 6* fel kellett kelni hozzá, mert elhagyta, és felébredt rá.) 14 hónapos koráig kért enni hajnalban. 4-5 felé. Nálunk ez egyértelmű volt, hogy akkor nem a cumi kell, hanem enni. (odaadtam a cumit, és akkor sírt, amíg nem kapott enni.) Ez a hajnali evés nem tudom miért volt, amikor elhagyta akkor sem evett többet/kevesebbet/mást este. Tehát csak szokásnak gondolom, próbálkoztam sok mindennel, de nem tudtam leszoktatni róla, magától hagyta abba.

Szóval én a helyedben elvenném a cumit örökre. Dobd is ki, akkor tuti nem adod oda neki, a gyerek meg nem érti, hogy egyszer miért van, egyszer miért nincs. Hamar megtanul nélküle elaludni.

Azért, mert felkel, nem adnék enni, csak ha kéri. (ezt nem írtad, hogy sírna érte, csak hogy felébred.) , De akkor mindenképp adnék neki. Csináltam azt, hogy odavettem magam mellé, és csendben feküdtünk egymás mellett, hogy aludjon vissza, és egy idő után elunta magát, és visszaaludt. Utána egy ideig tovább aludt.

2010. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kelemenkelo ***** válasza:
Annyira bonyolult ez a kérdés hogy nem tudok épeszü választ adni.kiváncsi vagyok valaki ir-e,
2010. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem igazán értem a kérdésedet. Azt írod, hogy reggel 4-5 körül, ha megeteted, akkor visszaalszik, ha nem, akkor meg felvan. Nyilván ha nyitott szemmel cumizik, az azért van, mert várja, hogy mikor jön belőle valami. Tehát csak éhes szegény.

Az, hogy egyik nap ilyen, másik olyan, az egy dolog. Az én 7,5 hónapos fiam is van, hogy bealszik délután 5kor (mint pl. tegnap is), az istennek nem tudom felkelteni fürdeni-vacsizni, így hát peluscsere, átöltöztetem pizsibe és reggel 5ig alszik, aztán eszik és még alszik 7-8ig. A következő nap meg felvan 8ig, fél 9kor kapja az utolsó tápit, aztán éjjel ébred, iszik pár korty vizet, és alszik reggel 6ig, de akkor már nem hajlandó visszaaludni, csak 8kor.

Nálunk az éjszakai cumi kérdés úgy oldódott meg, hogy én nem veszem el tőle éjszaka, hanem be van pakolva a kiságyba még +2 cumi, azon kívül, amit a szájába adtam, és ha kiesik, akár merre fordul, talál másikat, úgyhogy emiatt nem ébred fel. Én még feleselegesnek tartom leszoktatni, hisz van még rá idő. Ha ez nyugtatja meg, akkor miért vegyem el tőle?

Ha te végleg le akarod szoktatni, akkor néha se adj neki. Ezzel is megzavarod szegényt. Vagy add, vagy ne. Ha adod, akkor add minden alváshoz, ha nem, akkor meg egyszer sem.

2010. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, köszi...igazatok van, cska látom, ha megkapja a cumit egyből elalszik, amikor nagyon fáradt akkor nem kell neki, elvan nélküle...ja igen az kimaradt, hoyg ha máskor kel éjjel akkor is csak felveszem, megnyugtatom, tea, kis popsipaskolás és visszalaszik, hajnalban meg vagy sír vagy cumizik, így én is azt gondoltam, hoyg kaja


de nem hiszem el hoyg éhes, nappal is 2,5 óránként kap enni, sokat

180 tápi 1-1 üveg kaja...nagyon sokat eszik...

2010. máj. 18. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!