Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a könnyebb? Szoptatni,...

Mi a könnyebb? Szoptatni, vagy tápszerezni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Azért ez nem is kérdés tápszerezni 3-4. perc alatt kész nem kell az anyának figyelni mint eszik és még 6. hónapos korig kedvezményt is kap rá az ember.
2013. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen szoptatni. Mindig kéznél van, pont jó hőmérsékletű, nem kell előkészíteni.

Mire gondolsz pontosan?

2013. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem fogsz választ kapni,hogy ez vagy az.


Szerintem is tápszer,kényelmes,látod mennyit eszik,apuka is tudja etetni,nem szivja véresre a melled,nem kell figyelni milyen gyógyszert vehetsz be,mit ehetsz meg.


De az anyatejesek fogják mondani,hogy bárhol adhatod neki,nem kell elkésziteni,ingyen van,védi a babát,csak ráteszed és eszik,stb stb.

2013. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom milyen tápszerezni egy babát, nekem mindkét gyermekem 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, és mindegyiküket 1,5 éves koráig szoptattam. Egyikük sem kapott soha tápszert. Azt gondolom, tápszerezni egyszerűbb.
2013. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt ismerem, mert kevés volt a tejem, de adtam neki és csak utána kapott mindig tápszert. Szerintem ez e lehető legnehezebb verzió, amikor küzdesz a több tejért, de tápszert is kell készíteni,szoptatni is, szaporító fejéseket csinálni... de ha minden rendben van, akkor a szoptatás tényleg lehet nagyon egyszerű. Ha pedig van probléma, akkor lehet nagyon nehéz is. Ezzel szemben a tápszernél nem változik a nehézség.

Miközben írtam, megvilágosodtam :) Azt hiszem ez a lényeg a kérdésben

2013. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az anyának mi a könnyebb, az egyénenként eltérő lehet, mert mindkettőben van "nehézség" és "könnyűség" is, sőt, ugyanaz, amit valaki "előnyként" él meg, azt egy másik anya "hátránynak" tarthatja.

Hogy a babának mi a jobb, az meg nem kérdés.

2013. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni.

Valakinek tök egyszerű a szoptatás, könnyen megy és pont.

Valaki meg csak szenved vele, és akkor könnyebb a tápszerezés.

Ki, hogy éli meg, és kinek, mi adatik meg, nekem ettől függ.

2013. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Általában vagy egyiket tudja valaki, vagy a másikat, hogy milyen. Aki vegyesen eteti a babáját, annak vannak gondjai a szoptatással, tehát nyilván nehéznek tarja, pedig van akinek nem az.

Én a tápszerezés nehézségeit ismerem.

A legnagyobb baj, hogy mi nem tudtunk olyan tápszert találni, ami igazán jó lett volna a babámnak. Már 6-7 félét kipróbáltunk, de vagy fáj tőle a hasa, vagy kibukja, vagy iszonyú szorulásos tőle. Egy kínlódás az egész.

A tápszeres etetés sem 3-4 perc. Kb. 5-10 perc mire elkészül és kb. 15-20 perc alatt eszi meg a baba. Persze lehet azt mondani, hogy megetetheti más is, de nyilván a valóságban általában ugyanúgy az anya eteti. Senki nem jön ide hozzánk éjszaka, hogy megetesse helyettem a gyereket (nálunk nappal sincs segítség) és a férjemet sem fogom felkelteni, aki egész nap dolgozik.

A tápszer drága. Venni kell hozzá cumisüvegeket, mosogatni, sterilizálni kell.

Nekem nagyon nehéz kimozdulni a babával. Nagyon sok cuccot kell vinni magammal, ahhoz hogy meg tudjam etetni.

Számomra semmi előnye nincs.

2013. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Maximálisan az 5-nek van igaza. Én is vegyesen táplálom az 5 hónapos babámat a kezdetektől fogva! Vagyis bajlódok a tápszerkészítéssel, 2 hónapos koráig szopizott is, akkor azzal bajlódtunk, és mind e mellé még természetesen az egész napom a fejésről szól szinte! annak tárolása, tisztántartása is nagyon fontos!

Ahogy az 5-ös írta: ha gond nélkül megy a szoptatás, akkor az, ha problémás, akkor a tápszer...és vagyunk mi (szerintem a többség),akik mindegyikkel szenvednek, csak hogy amit tudnak megadjanak a babájuknak! :)


Miért kérded ezt kedves kérdező?

2013. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szoptattam 7 hónapig, és a mai napig tápszerezek.

Nekem szoptatni könnyebb volt: mindig kéznél volt, nem fogyott el, nem felejtettem itthon, nem kellett mosogatni, nem kellett megvenni, adagolni, és etetés közben én is aludhattam. De a tápszerezés is pofon egyszerű.

Van akinek viszont tápszerezni egyszerűbb (mondjuk ha napi szinten probléma lett volna a szoptatás, valószínűleg én is így éltem volna meg)

2013. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!