Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Közel 1 éves babát naponta 1X...

Közel 1 éves babát naponta 1X van értelme még szoptatni? Kb.150-200 g között ehet ilyenkor.

Figyelt kérdés
Kislányom már nem szeretne szopizni, én "erőltetem", úgy, hogy hajnalban álmában kínálom. Ilyenkor jóllakik belőle és alszik tovább. Szóval a baba-mama kötődés itt már nem szempont. Az egészségére nézve hasznos lehet még ilyen csekély mennyiség? Nem teszek vele rosszat, hogy akarata ellenére cselekszem? KÖszönöm.
2013. jan. 28. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már nem ciciztetném. Vagy fejd le és úgy még megihatja, de én már nem erőltetném a cicit neki, főleg hogy ő sem akarja. Szokd meg a gondolatot, hogy eljött az idő a leválásra. Ez nem tragédia, a természet rendje.
2013. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja, nem tenném. Lefejve add oda, de gondolom fejni már nem tudsz annyit, amennyit Ő kiszív... Az én babám 10 hónaposan mondott nemet a cicire. Kicsit fáj, de ez van. Az Ő akarata.
2013. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is 10 hónaposan vált le, saját akaratából. Párszor még próbáltam, de ha nem, nem. Nem erőltettem én sem. Utána csak fejtem még kb 4-5 hónapig.
2013. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem tömném bele álmában a gyerekembe a tejet, ha egyszer Ő már nem igényli.
2013. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj, ha már nem kéri, más meg az elválasztással szenved.

Igaz, én 1 évesen még bőven szoptattam mindkét gyereket, de nem bántam volna, ha elhagyják maguktól. Nem tették, 2 évesen kellett gyengéd erőszakkal elválasztani őket.

2013. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másfél- két deci anyatejben rengeteg immunanyag van, ami kárára biztosan nem lesz.

Ha álmában elfogadja, az miért erőltetés? Ha sírna, csapkodna, ... akkor persze, ne erőltesd.

2013. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2013. jan. 29. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!