Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, mit esztek szoptatás ideje alatt ebben az időszakban, amikor csak "mű zöldségeket" lehet kapni?

Figyelt kérdés
tejterméket nem nagyon tudok -laktózérzékeny a pici apja, vigyázni kell...- ugye a k betüsek puffasztanak, hüvejesek szintén kilőve... mi a sz@rt lehet enni ilyenkor?... kezdek kikészülni. Éhes vagyok, apad a tejem... a gyerek pedig még csak 3 hetes.
2013. febr. 26. 02:47
 1/7 A kérdező kommentje:
úgy értem ebédre, vacsorára.. reggelire ...?
2013. febr. 26. 02:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan egyél amit akarsz, csak azt ne amit tényleg nem szabad.
2013. febr. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Répa, krumpli, hagyma, retek, tészta, hús, gyümölcsök. Azért rengeteg a lehetőség most is, hogy ne éhezz, butaságot csinálsz. Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy a k betűsök bármi gondot okoznának, a fiamnak a paradicsomtól fájt a hasa, és a töltött káposztától, meg a brokkolitól nem.


Ehetsz cukkinit, padlizsánt is. Léteznek csökkentett laktóztartalmú tejtermékek is.

2013. febr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A pici is laktózérzékeny vagy az apja miatt nem mersz enni olyan ételeket amit a férjed nem ehet? Ha te nem vagy érzékeny az említett dolgokra akkor nyugodtan egyél amit kívánsz.Ne félj attól,hogy az anyatejjel együtt átmegy, ez így működik évezredek óta amióta ember van a földön. Végeredményben a csöppség az etetéssel egy-időben megszokja azokat az ennivalókat amire a későbbiek folyamán rá kell szoktatni. Nem tudom mennyi folyadékot iszol,de első ránézésre keveset ihatsz,kérlek igyál többet ez is okozhatja a tej elapadását és a feszültséged erre bőven rásegít. Vigyázzatok magatokra!!!!!
2013. febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyél zabos kekszet! Remek tejszaporító, jót tesz a léleknek egy kis édesség, és hasznosak a rostok.

Ehetsz répát: remek vitaminforrás, nyersen, krémlevesként, vagy köretként is fogyasztható.

Fokhagyma: erősíti az immunrendszert, és BIZONYÍTOTTAN jobban ízlik a babák többségének a "fokhagymás tejci".


Válogass a mirelit osztályon: a zöldségeket frissen fagyasztják, vegyszer nélkül, és gyorsan elkészíthetőek.


A saját konyhád ablakában is tudsz cserépben nevelgetni zöldhagymát, egy-egy fej salátát, tépősalátát, meg hasonlókat, még kert se kell hozzá.


És kitartás, mert a kertek alatt oson a tavasz, és hozza magával az első zöldségeket: fejessalátát, retket, zöldhagymát. :)

2013. febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmas kajáktól lesz tejed!

Rizses hús, spagetti, csirke paprikás, burgonyapüré, rizs, fasirt, rántott hús, rántott máj, burgonya főzelék, fokhagyma krémleves, gyümölcs leves, palacsinta, gulyás, máglya rakás, mákos guba, túró gombóc, cserép tál, rakott padlizsán, tökfőzelék, rakott cukkini, spenót...

2013. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz, amit megkívánsz. Ha mű zöldség, akkor azt is :) próbálgasd az ételeket, egyáltalán nem biztos, hogy a k betűs ételektől vagy a hüvelyesektől fog puffadni a pici hasa. Nekem egyedül a karfiolra volt érzékeny, a többit pl káposztát meg sem érezte.

Amúgy lesznek hullámvölgyek, mikor csökken a tej mennyisége, kb még a 2-3 hónap között is lesz ilyen, meg később is, ha tovább szoptatsz, de ha odafigyelsz az evésre-ivásra-nyugalomra, akkor nem lesz baj... (nekem amúgy a tejserkentő teától apadt el a tejem majdnem két teljes napra, utána visszajött és még a gyerek 11 hónapos koráig szoptattam + tejleadó is voltam.

2013. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!