Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ehes a babam hogy...

Szerintetek ehes a babam hogy ejjel is legalabb 3 szor szopizik?

Figyelt kérdés
Reggel 9 kor szopizik 10:30 reggeli.12:00szopizik es alszik.15:00ebed.17:00 gyumolcs tisztan vagy gyumolcsjoghurt 18:00szopizik.20:30 vacsora.furdes es megint szopizik.szepen taplalkozik es eleget de ejjel vizet sem, tejat sem nemakar inni csak szopikalni.szerintetek ehes?mi lehet az oka?

2013. márc. 4. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem éhes, csak nem tud önállóan visszaaludni vagy a közelségedre vágyik vagy hozzászokott az éjszakai kelésekhez és így kényelmes neki.
2013. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mennyi idős a babád. De ha már eszik gyümölcsjoghurtot, akkor feltételezem, h. 1 év körül már van. Akkor viszont nem éhes, hanem cicizni szeretne. Bár, ha tudnád, mennyiket eszik alkalmanként, akkor ki tudnád szűrni. Próbálhatnád, h. alkalmanként többet adsz neki, hátha jobban bealszik tőle.
2013. márc. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ha egy kisbaba éjjel is többször szopizik. Az én legkisebbem most 8 hónapos, ő is szopizik kétszer, néha háromszor is egy éjjel. Majd szépen fokozatosan elhagyja, de most erre van szüksége. Ne bánd. :-)
2013. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A korát, és a súlyát jó lenne tudni. Bár abból, hogy reggeli, ebéd, és vacsora is van a szopin kívül, én is úgy gondolom, hogy már nem olyan kisbaba. Látatlanban az a véleményem, hogy sem a kora, sem a súlya nem indokolja, hogy éjszaka is felkeljen legalább 3-szor szopni, ennek biztosan nem éhség az oka. Ráadásul a nappali étkezések száma is bőven elegendő.

Az egészséges gyerekek gyomra, és idegrendszere néhány hónap alatt, "megtanulja" a nappal és éjszaka közötti különbséget. Nem véletlenül szokták ajánlani, hogy az éjszakai szoptatásokat igyekezzen az ember minden felhajtás (lámpagyújtás, pelenkacsere, játék, beszélgetés) nélkül lebonyolítani. Ezzel ugyanis érzékeli a gyerek, hogy más napszak van. Én azt hiszem, hogy ebben az éjszakai evésben több a kényelmesség, és megszokás, mint a tényleges jóllakás. Te tudod, hogy meddig bírod, vagy akarod-e leszoktatni róla. Magától azt hiszem nem fogja átaludni az éjszakákat egyhamar.

2013. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elosszor is, nagyon koszonom a velemenyeteket es a tanacsokat.En is epp erre gondoltam hogy az lenne a legjobb ha lebirnam valahogy szoktatni az ejjeli kelesekrol. De HOGYAN?Foljton ebredezi, pedig mar 1 eves mult.Suja 9,5 kg volt ket hettel ezelott.Mivel hogy hipper aktiv, igy nemigazan ragadnak ra a kilok.Nagyon oda van a cicijert.Mar tulfaradtam, de viszont orulok hogy van meg tejcim boven.Nem szeretnem meg elvalasztani teljessen.Elnezest hogy az ekezeteket kihagytam.Tovabbi jo es szep napot mindenkinek!
2013. márc. 5. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnád az utolsó étkezés adagját megemelni, vagy valami laktató fogást beiktatni, hogy legalább te biztos lehess abban: éhes tutira nem lehet. Bár szerintem így sem az. Nem vagyok híve a játékcuminak, de ha még nem próbáltad, talán félálomban maga a cumizás ténye visszaaltatja. Esetleg lefejt tej üvegből úgy, hogy nem veszed fel, nincs lámpa, ölbevevés, ringatás? Nehéz helyzet, mert eleve nem lett volna szabad hagyni, hogy 1 éves korára, még mindig úgy ébredjen éjjel, mint egy újszülött. Ezt nehéz lesz megváltoztatni néhány átbömbölt éjszaka nélkül:(( De nem csodálom, hogy nem bírod már erővel, egy éven át minden éjjel többször felkelni szoptatni, nagyon megterhelő.
2013. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!Megprobalom lefejni es uvegbol megkinalni mert meg eszt nemprobaltam.Jatekcumival sem tud megnyugodni.Szepen vacsizik,sokat!Minden jot
2013. márc. 6. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!