Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 5 hós, este amikor...

Babám 5 hós, este amikor elalszik, attól kezdve kb.2 óra múlva alszik el mélyen. Addig felkel legalább 2x, nyöszörög, forgolódik, van, hogy szopizik, bújik hozzánk (velünk alszik). Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Ja és ez kb. 2 hós kora óta így megy.
2011. dec. 4. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha külön aludna,és éjjel nem szoptatnád,akkor néhány nap után nyugodtabban aludna,és ti is.
2011. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Es ti is vele egyutt elalusztok? Mert ha nem, akkor zavarhatja, hogy mozgolodtok, esetleg tv-t neztek vagy beszelgettek.

Az en lanyom azota alussza at az ejszakakat, amiota egyedul alszik a szobajaban.

2011. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ha vele vagyunk-ha nem, ha megy a tv-ha nem, akkor is ébred. És azt hogy csináljam, hogy ne szoptassam?
2011. dec. 4. 22:43
 4/11 alaszka ***** válasza:
Az enyém is ilyen, szintén 5 hónapos. Estére felpörög, pedig mindent megteszek, csak kislámpa ég, tv nem megy, suttogunk mellette, és ő elalvás után (ami 11 előtt nem történik meg)kb. 20 percenként felébred, mígnem mellé fekszem már én is, és akkor mélyebben alszik, de úgyis felébred kb. két óránként. Sajnos tanácsom nincs, csak leírtam, hogy lásd, van sorstárs...A mienket nem tudom elképzelni külön szobában, már csak azért sem, mert ott a tesó alszik.
2011. dec. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez hosszú távon nagyon nem lesz jó.


Tedd le a saját ágyába! Ha nagyon száraz a szoba akkor meg tegyetek fel egy párologtatót, mert így nem fogja egyedül végig aludni az éjszakát, azt meg hosszú távon nem fogod bírni

2011. dec. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom pár hónapja feltettél egy olyan kérdést, hogy mit tegyek a pár hetes babám csak rajtam, vagy ringatva, mellettem alszik el. Ha nem Te akkor más. Erre a sok szuper anyu válaszolta, hogy ez így természetes, mert a babának erre van szüksége és aludjon csak így el, mert ez a jó neki. Aztán ilyenkor meg sírnak, hogy nem tud jól aludni a pici és nem alszik egyedül stb... Ezt már akkor elrontottad, amikor kicsi volt, ilyenkor már nehéz külön szoktatni, pedig hidd el, hogy a babának is nyugodtabb és jobb volna, ha egyedül is tudna aludni és nem szenvedés lenne neki az elalvás. Kitartással megprobálhatod külön szoktatni, de szerintem most sokkal nehezebb és kegyetlenebb dolog, mint pár hetesen szépen rászoktatni.
2011. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alaszka ***** válasza:
4. vagyok. Én már elfogadtam, hogy az én gyerekeim ilyen nehezen alvó gyerekek. Én is hallok olyat, hogy anyuka leteszi este 8-kor és a baba alszik reggelig, na ezek az anyukák nagyon szerencsések, és nem azért alszik a babájuk, mert ők valamit sokkal szuperebbül csinálnak, mint mi, hanem mert ilyen a baba. Vannak akik pár hetesen a sírnihagyós módszerrel rászoktatják a babát, hogy ha tetszik ha nem aludjon, mire a baba rájön felesleges a gondját-baját sírássak közölni, úgyse foglalkozik vele a kutya se. És vannak akik hagyják hogy a baba alakítsa magának a rendszert...ez fárasztó, és nem kényelmes, az biztos...de vagyunk így páran akik mégis ezt választják a pár napig tartó éjjeli üvöltés helyett. A kérdező tanácsot kért, és ez szerintem nem bűn, attól függetlenül, hogy ő az együttalvást választotta.
2011. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel azt a kérdést és nem azért ilyen mert így szoktattam. Amint hazajöttünk a kórházból, gyerekágyban aludt, de ott is felkelt max. fél óra múlva és csak nagyon nehezen aludt vissza.
2011. dec. 5. 10:00
 9/11 alaszka ***** válasza:
4. vagyok még mindig. Még az jutott eszembe, lehet nem ide tartozik, azért leírom, hogy azok az anyukák akiknek pl. nem volt hasfájós a babájuk, azok könnyen mondják, hogy tedd le és elalszik magától. Nem tudom, hogy a kérdezőnél volt-e hasfájás, de én konkrétan azért ringattam, és altattam magamon, magam mellett, mert 3 hónapig gyakorlatilag egyfolytában üvöltött, és lilára sírta magát. Azt megnézném, amikor az ilyen babát csak úgy leteszi valaki aludni, és a baba alszik. Azért szoktatják rá ezek az anyukák akaratukon kívül az ilyen babákat, mert ilyenkor bármit megtesznek, hogy a baba és a család egy órácskát pihenjen, és mikor ezt kinövik, akkor már nehéz erről leszoktatni. Nekem mind a két babám 3 hónapig sírt, pedig mindent megtettünk a nyugalom érdekében, és mégis...Bocs kérdező hogy ennyire elkalandoztam, de ezt le kellett írnom azok védelmében, akik pl. együtt alszanak a babával.
2011. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj 4., köszönöm a válaszaidat. Nálunk nem volt hasfájás, Ő alapból ilyen volt.
2011. dec. 5. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!