Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SEGITESETEK VALASZT TALALNI!...

SEGITESETEK VALASZT TALALNI! 2 honapja csaszaroztak, mar nincsen verzesem 2-3 hete, fogamzas gatlot (rigevidon) -t szedhetek pld ul matol? Mit arthat a babanak vagy a tejmennyisegnek? Ti mikortol szedtetek fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
Szoptatas mellett potolom a tejet tapszerrel, ez allitolag azt jelenti, hogy teherbe eshetek!velemeny?

2013. márc. 14. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nőgyógyásszal kéne kiíratni, hormon menteset!!!

És a menzesz 1. napján kell elkezdeni szedni a legtöbb fog. gátlót!

2013. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki írta fel,hogy szedheted szoptatás mellett akkor lehet.Nekem szoptatás mellett a cerazett-et írta fel,azt hiszem a másik ilyen foggátló az azália.De MINDENKÉPP beszélj az orvossal.
2013. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt szedhetőt írhat fel a doki,de leginkább nem ajánlják.Mást nem szedhetsz.És ha kizárólag szoptatsz is teherbe eshetsz.

Én két évig szoptattam,addig nem szedtem semmit,most megyek tavasszal rákszűrésre,majd akkor iratok újra.

2013. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
csak akkor szedhetsz fogamzás gátlót szoptatás mellett, ha orvos írta fel. És jó ha tudod hogy szoptatás alatt az ember hormonháztartása eléggé más, mint egyébként, ennek köszönhetően a fogamzásgátló sem ad olyan biztos védelmet.
2013. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

amig egy kicsit is szoptatsz, csak olyan fogamzásgátlot lehet szedni, amely kimondottan szoptatos anyukáknak valo, csak egyféle hormont tartalmaz (gesztagént). ennek a kezdése menstruáciotol fuggetlen. De ahogy mások is írták, orvosnak kell felírnia és o majd felvilágosít a tobbirol.

a tobbi fogamzásgátlot ilyenkor nem szabad.

teljesen magadtol pedig sose kezdj szedni, semmilyet, nem tudhatod, neked mi a jo. és elvileg el sem adhatnák a gyogyszertárban.

amit a terhesség elott szedtél, az nem biztos, hogy utána is passzolni fog, megváltozik a szervezet, a hormonszint..

2013. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi meindenkinek, beszelek a dokimmal, es inakbb maradok az ovszernel!! koszonom meg 1 szer, rendesek vagytok:)
2013. márc. 14. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nődokim Cerazettet írt fel szoptatás alatt.Nem volt hatással a szoptatásra a gyógyszer,viszont míg szedtem addig nem volt havi vérzésem.
2013. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!