Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor gyermeketek 1 hetes...

Amikor gyermeketek 1 hetes volt hány percig szoptatátok, honnan tudtátok hogy eleget evett?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 06:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. másfél óráig szopott olyan korában. Onnan tudtam, hogy eleget evett, mert utána három-négy órát aludt ébredés nélkül.
2013. márc. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20 - 20 perc volt mellenként, a végétől számítva 2 óránként kezdtük újra. ennyi idő alatt (40 perc ) teljesen kifáradt, már nem tudott enni utána. csak pihegett.:)
2013. márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nappal szinte óránként cicin voltak mindhárman, de ennyi idősen ez teljesen természetes is. Éjjel kétszer-háromszor ébredtek szopizni, de a szopik talán ha 10 percig tartottak.

Onnan tudtam, hogy eleget ettek, hogy nyugodtan és békésen aludtak két szopi között.

A babák cseresznyenagyságú gyomorral jönnek világra amelybe nagyjából egy evőkanálnyi tej fér, egy hetesen még nem sokkal nagyobb ennél a gyomrocskájuk. Az anyatejet viszont nem egészen ötven perc alatt teljesen megemésztik, normális hát a gyakori evés. Ahogy nőnek, úgy nő a szopik között eltelt idő is.

2013. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a babám sárgaság miatt nagyon lusta és fáradékony így 5-7 perc múlva bealszik és nem szopizik.

Így tejem sincs nagyon és ma azt vettem észre hogy éjszaka a pizsim én egy jó nagy tej folt volt de utána mikor elakartam fejni már szinte semmi nem jött...most is szopizott 7 percig elaludt és utána leszerettem volna fejni a tejem de szinte megint semmi nem jött.

Lehet hogy ez a néhány nap elég volt hogy elspadjon a tejem?

A melleim is puhák nem kő kemények.

Vagy hogy tudnám beindítani a tejemet hogy több legyen?

Úgy szeretném ha nem tápszeres lenne

2013. márc. 15. 08:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld álmában is etetni. Egyébként tejed biztosan van, legfeljebb a fejési technikát kell még megtanulnod - ez nem is olyan egyszerű. De talán érdemes lenne venned egy mellszívót - nekem az Avent kézi bevált. De ne azért fejj, hogy cumisüvegből megkapja a babó, hanem hogy fenntartsd a termelést. A pici szopizzon amilyen gyakran csak rávehető. cumisüveggel ha ilyen korán eteted, az a szopi rovására fog menni.

Tartsd gyakran hordozókendőben (nem kenguruban, mert az káros!!) a picit, a testközelség is segít fenntartani a jó tejtermelést. Altasd magad mellett, aludj félmeztelen, a tejci illatára is könnyebben ébred és szopizik a baba. További jó tanácsok itt: [link]

Sok sikert!

2013. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tommee tippee elektromos mellszivóm van de vagy rossz vagy akkor tényleg nincs tejem.
2013. márc. 15. 08:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van tejed, csak nem tudod fejni.

Ne add fel.

2013. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az, hogy nem tudod fejni az nem mérvadó. Mert én sem tudtam fejni nem indult be a reflexem és a lányom jólakott. A mell egy idő után megpuhul és nem lesz kemény de ez sem jelenti, hogy nem lenne elég. Ha nagyon úgy érzed nem eszik rendesen akkor ébreszd fel. Az én babám is fáradékony volt mert nagyon elhúzodott a szülés de utána bepótolta amikor beállt a kis szervezete erre, hogy enni kell.
2013. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hogy engedtek haza a kórházból, ha ennyire aluszékony a sárgaság miatt? Tudom tapasztalatból, hogy besárgult, aluszékony babát szinte lehetetlen felkelteni enni, de minket nem engedtek addig haza, amíg ez nem rendeződött.
2013. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Két plussz napot bent voltunk de gondolom kelett az ágy.

Igazából senki sem segített ott sem csak beletömtèk a szájába a cicit párat szívott és azt mondták hogy egyenlőre ez is elég.

Az első 24 órába mellre sem tették azzal a jelszóval hogy ilyenkor nem kell!

Nem tudom meddig tart ez a sárgaság mert én csak abba bízok hogy utána jobban akarná de félek attól hogy addigra annyira rászokik a tápszerre hogy nem kell a cicim...

Olyan szinten elvagyok ezért keseredve...

2013. márc. 15. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!