Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Ti hogyan reagáltok,...

Szülők, Ti hogyan reagáltok, ha kamasz gyermeketek rossz jegyet visz haza?

Figyelt kérdés
Elsősorban a matekra gondolok, ha abból kap a tini rossz jegyet, mivel kezdő matektanár vagyok. Haragudtok a gyermeketekre, vagy nem izgat különösebben, vagy éppenséggel a tanárra vagytok mérgesek? (Mert vannak ilyenek is.)

2013. márc. 14. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mért haragudnék bármelyikre?? Megbeszélés,kis leszídás,hogy tanulni kéne,mi nem megy,és odaülök aznaptól,hogy na akkor mit nem értesz?? és megmagyarázom.
2013. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Eddig a kisfiam 4 5-ös volt matekból most 6. osztályos egyre nehezebb félévkor hármas volt egy kicsit haragudtam pedig rengeteget gyakorlok vele én abból indulok ki, hogy én sem voltam valami jó matekból miért is várnám ezt el a gyerekemtől? Próbálok vele sokat gyakorolni most például a fordított arányosságokból ötöst írt valami megyen neki valami kevésbé. A többi tantárgyból négyes ötös. A felnőtteknek sem megyen minden.
2013. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem foglalkozok a gyerek osztályzataival. Magának tanul elmondtam neki 100X, hogy úgy tanul ahogy akar. Amúgy is szakmát fog tanulni, oda meg nem kellenek ötös osztályzatok.
2013. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A leszidás és harag helyett inkább ösztönözni próbálom a fiamat a tanulásra, meg segíteni neki, ha valami nem megy. Viszont ez is két személyes feladat, ha Ő nem akar jobbat én csinálhatok bármit, nem lesz eredménye.
2013. márc. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egyetlen rossz jegy miatt kiakadnánk a férjemmel. De kizártnak tartom, hogy az első jel után nem ülnénk le tanulni, vele együtt. Ha sorozatos rontásról van szó, akkor kikérném a matektanár véleményét, hogy mit csinálunk rosszul, és igyekeznénk megoldani a felmerülő problémát. Én is tudom, hogy vannak szülők, akik a tanárt támadják (ezek azok, akik nem veszik a fáradtságot arra sem, hogy kinyissák a könyvet a gyerekükkel), viszont hiszem, hogy hatékony munkát csak csapatban lehet végezni, ezért én megpróbálnék a tanárral együtt dolgozni az ügy érdekében.
2013. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Csak görbüljön az a lényeg.
2013. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Igaz,én nem szülő vagyok,de elmondom.

Ha a matekon kívül más tantárgyból kapok rosszabb jegyet,nem szidnak le,azt mondják előfordul. De ebben az évben a négyesnél rosszabb nem fordult elő,csak tesiből...

És a matek:azt viszont komolyan veszik. Régebben volt egy különtanárom,aki csak segített nekem a matekban,de hivatalosan nem ezzel foglalkozott. A jegyeim akkor nem voltak a legjobbak,egyszerűen nem értettem a magyarázatát. Amióta gimis lettem, szóval tavaly óta,a matektanárom az osztályfőnököm és a szüleim enyhén szólva utálják,és én sem kedvelem. És az órái...Azok borzalmasak! Akik nem a legjobbak a tárgyából,lenézi őket,és ez megalázó! Nem is értettem a matematikát,egyre rosszabbak voltak a jegyeim,és a szüleim haragudtak,a miértjét keresték a dolognak,engem is leszidtak,hogy figyeljek jobban,a tanárra is haragudtak...És aztán felkeresték a volt sulim egyik szuper matektanárát,és most hozzá járok külön matekórára,már nem utálom a matekot,és a jegyeim is nagyon jók. Ebben az évben 3 négyesem van,és a többi ötös! :D Ezért nem szidnak le engem...

2013. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7.: Hát én nem nézem le azokat, akiknek a matek gyengén megy, de nem tudom, hogy nekik mi a véleményük rólam, hiszen ha rosszul ír meg egy dolgozatot, akkor kénytelen vagyok rossz jegyet adni. Igaz, ugyanabból a témából a dolgozatot meg lehet írni még egyszer.

Ezért örülnék, ha látnád az óráimat, és megmondanád, hogy szerinted mit csinálok jól, és mit nem. (Persze ez csak kívánság, ez nem kivitelezhető...)

Kedves szülők, akik válaszoltatok: Látom, hogy különbözőek a hozzáállások, de legalább Ti a tanárt nem szidjátok.

2013. márc. 15. 18:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 10.osztályos gimis vagyok,matekból borzalmas (3as vagyok,gyenge hármas).Leírnám a tapasztalatomat akkor ezzel a tárggyal szemben.

Először is,szinte biztos vagyok benne,hogy jó tanár vagy,főleg ha már ennyire érdekel,hogy jóvagy-e és,hogy mit csinálsz jól/rosszul,ez márjó:)

Anya a tanárt hibáztatja,hogy rossz vagyok. 2 éve tanít ő,azóta vagyok ilyen rossz,előtte jártam mindenféle matek versenyre, egy négyesem nem volt matekból,aztán jött az új tanár és így leromlottam. Ez a tanár hibája is és persze az enyém is,hogy nem tudom megérteni amit mondd. Fél éve járok matektanárhoz különórában és azóta csak 4-es ,5-ös dogáim voltam,kezdtek visszatérni!:D


De én is tapasztalom,hogy a szülőknek könnyebb a tanárt hibáztatni,mint beismerni,hogy a gyerekük h*lye a matekhoz.


Nálunk valahogy így zajlik a matekóra:

Csengetés előtt pontban 1 perccel már ott van az ajtóban,ahogy becsengetnek megyünk be, aki így elkésik az vagy dogát ír vagy kisegyest kap, ordít egyet,hogy k/ss legyen,üljünk le,házifeladat ellenőrzés,végig megy mindenkin akinek hiányos vagy nincs kész az egyest kap plusz leordítja, aztán leellenőrízzük a házit,mindig megkérdezi,hogy"kérdés van?nincs,jó mehetük tovább" ha valaki elég gyors és van mersze közbevágni,hogy nem érti,akkor forgatja a szemét,leoltja,hogy h/lyegyerek és 1 percben gyors 'elmagyarázza'aztán mikor ezzel végeztünk jön az,hogy kikérdez minket,szabályok ilyesmik, aki nem tud válaszolni az 1-es, utána mikor elég egyest kiosztott jön az új anyag, ez úgy néz ki,hogy ő ír a táblára magyaráz magának valamit,mi meg körmölünk és nem értünk semmit. Aztán felad egy rakat házit,hogy csináljuk meg otthon. És kicsöngetnek. Valahogy így néz ki a matekóra, imádja az egész osztály.


A szülőknek meg azt mondja,hogy szimplán buták vagyok,meg,hogy direkt ellene vagyunk és lusták vagyunk,ilyesmik.

2013. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a matek órák irtó jók! A tanár jól magyaráz, de én elég rossz vagyok a tantárgyból. Az egyenes arányosságot viszont értem.:) Én soha nem hibáztatom a tanárt, ha rossz jegyet ad. Ez van, tanulni kell. Anyáék nem szidnak le, viszont apa azt mondta, hogy sokkal jobb lehetnék, csak akarnom kellene.:)
2013. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!