Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csak napi másfél liter...

Ha csak napi másfél liter vizet iszom, elapadhat a tejem, vagy amennyit a babám eszik, annyi mindenképpen újratermelődik?

Figyelt kérdés
tudom, hogy kevés, de régen fél litert alig ittam egy nap, és bármilyen hülyén hangzik, elfelejtek inni, igy általában egy üveg viz fogy el naponta.
2013. márc. 31. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

nem fog elapadni, de tessék folyadékot inni!

gyülöcsléből se tudsz többet inni vagy tea?

2013. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a gyümölcslével megszivtam. fájt tőle a poci:( a teát nem igazán szeretem... jó a viz, csak a mennyiséggel van a baj:) egyébként 1hetes a kislányom.
2013. márc. 31. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
nem csak a tejtermelés miatt kell eleget innunk, hanem a szervezetünknek egyébként is szüksége van a vízre, de ezt gondolom tudod.
2013. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első 6 hétben nagyon fontos a napi 3 liter víz, míg beállítja a babád a számára szükséges tejmennyiséget. Utána lehet napi 3-4 -vagy amennyit megkívánsz, ez lehet kevesebb is- litert is meginni. De a szervezet ilyenkor minden másból elvonja a folyadékot a tejtermeléshez, mivel most az a fő feladat számára, hogy tejet készítsen. Tehát először csinál tejet, utána ellátja az anya szerveit is folyadékkal. Próbáld meg a telefont beállítani, hogy legalább másfél óránként jelezze: igyál meg egy pohár vizet.
2013. ápr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

napi 3 liter lenne fontos??? ezt még nem hallottam.

én iszom rendesen, de szerintem a 3 liter nem jön össze... mégis szoptatok már vagy 7 éve...ilyen baromságokat ne irjatok már szegénynek.

2013. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

Nem baromság.

Mondjuk ezek a konkrét számok kicsit félreérthetőek: ez a 3 liter is inkább azt jelenti, hogy kb. ez a mennyiség az, amivel biztosítani lehet a megfelelő mennyiségű tejet ÉS az anya sem fogja nélkülözni a vizet. Ennél kevesebbel is lehet szoptatni, igen, de annak már az anya szervezete láthatja kárát...

A szakemberek egyébként a szomjúság függvényében javasolják a vízfogyasztást, de szerintem pont azért született meg ez a 2-3 literes vélemény, mert a legtöbben nem iszunk eleget, egyébként sem. Ha ezt a 2-3 litert azért szem előtt tartjuk, mint cél, akkor nagy eséllyel ki lehet pipálni a folyadékbevitelt. :)


Kérdező, mindig legyen szem előtt az innivaló! Ha nagy üveget nem tudsz magaddal cipelni mindenhova, akkor öntsd szét fél literes flakonokba és azokat cipeld ide-oda. Számold meg, mennyit vagy ébren és mennyi folyadékot akarsz meginni, aztán ezt oszd el az órák számával. Pl. 8-12-ig, 12-16-ig, 16-20-ig 1-1 liternek le kell csúsznia. Vagy óránként egy pohárnak. Úgy, ahogy neked megfelel, ezek csak példák. Ha gyümölcslevet nem ihatsz (semilyet?), próbálj teát, a rendes gyümölcsteában (nem az ízesített feketében) és a roiboosban nincs koffein.

Én is ilyen típus vagyok egyébként, de kijátszom magam. :) Reggeli közben megcsinálom az egész napi itókáimat: először a gyümilevet iszom, utána a teát, mert ezek megpimpósodnak, főleg meleg időben. Estére marad aztán a víz. Plusz közben néha kávé, tej vagy kakaó. Így jó eséllyel megvan az elég innivaló.

(Ugyanakkor most a 2. gyereknél már voltak olyan időszakok, amikor én is elcsúsztam ezzel.. de ettől függetlenül mindig volt elég tejem, sőt, a fiam brutál tempóban hízott, annyi volt. Szóval végső soron ez nem ettől függ, hanem elsősorban a sok-sok szopitól. - Viszont, ezeken a napokon nem tudtam minden nap wc-re menni, szóval én is megsínylettem a kevesebb vizet..)

2013. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!