Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első gyereknél jó volt az...

Első gyereknél jó volt az igény szerinti szopi, másodiknál már nem jó?

Figyelt kérdés
Az elsõ gyerMekünk igény szerint volt szoptatva,idõvel kialakult. most a kicsi 1hetes s a védõnõ már most 3óránként etetné.pedig mondtam neki hogy nem egyformán termel... mert kell a nagynak is a lehetõség hogy vele foglalkozzak.meg fájni fog a kicsi hasa.olyan rossz hogy ebbe beleszól. a nagy 2,5évesen magától hagyta el a szopit erõszak nélkül.hiába mondtam neki hogy az egyikbõl megeszik j50et a2perc alatta másikból ehhez kell 1óra is. ..
2013. ápr. 3. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő általában egyfélét mond, a gyerekek meg ezren vannak, tehát nem illik mindegyikre minden, amit a védőnő mond.

Én volt, hogy megfogadtam a tanácsát, de volt, hogy nem értettem vele egyet.

Biztos te is megtalálod a köztes utat, ami számotokra jó.

2013. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ahogy nektek jó,a védőnőnek meg bólogass.
2013. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerinti szopi mindig a legjobb út - bárki bármit mond.

Te pedig már tapasztalt anyuka vagy, tehát ezt biztosan tudod mi a legjobb a babádnak. Tégy úgy, ahogy a szíved diktál és ahogy az előző hozzászóló is írta...

2013. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De amit a védőnő mond az egy AJÁNLÁS egy vélemény...nem kötelező megfogadni, nem áll ott mögötted minden szoptatásnál és nem tudja semmilyen műszerrel ellenőrizni betartod e az utasítását.

Megmondom őszintén sose értettem ezt a furcsa félelemmel vegyes megfelelni vágyást a védőnőnek (nem egy ilyen kérdés is volt már itt hogy ezt mondta a védőnő jaj mi lesz ha nem úgy csinálom, mi lenne semmi.)

Na de vissza a témához, nekem pl. pont a védőnő tanácsolta (tanácsolta, nem utasított) az első gyerekemnél hogy bármennyire is igény szerint szeretném szoptatni azzal csak megterheltem a kis gyomrát és állandóan fájt a hasa ordított és stb. Neki esze ágában sem volt átlag csecsemőként magától ráállni a 2-3-4 órára hanem szépen óránként szeretett volna enni vagy 20 percig aztán bealudt 20 perc alvás és újra cicin nyugodott csak meg és ez így ment, kettő között meg ordított. És este 5 től 10ig úgyszintén. Úgyhogy hallgattam bizony a védőnőre és 2.5 óránál előbb ha fene fenét eszik se adtam neki cicit, és láss csodát elmúlt a hasfájás. Később ez 3 órára tolódott (nem azt mondom hogy ha egy nap 1-2szer mondjuk 2 óra 40 kor már éhes volt akkor 20 percet hagytam ordítani, csak azt hogy nem csináltunk ebből rendszert hogy egyre hamarabb és hamarabb tettem volna cicire.)

Második harmadik gyerekem pedig teljesen másképp állt a szoptatáshoz. Ketteském elejétől kezdve 3-4 óránként szopizott, ha erőltettem volna SE kért gyakrabban ráadásul 10 perc alatt végzett, ez így is maradt jó sokáig (14 hóig szopott amúgy).

Harmadik babámat meg úgy kellett tukmálni mert annyira kis lusti volt eleinte hogy még 3-4óránként se kért.

Úgyhogy ahány gyerek annyiféle módszer.

Bólogass a védőnőnek és csináld ahogy gondolod, ha szeretnél vitatkozni vele akkor meg mondd el neki az álláspontod:)

2013. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell mindent úgy csinálni,ahogy ő mondja.Nyugodtan hallgass az ösztöneitekre.Még olyan pici a baba,idővel úgyis be fog állni a rendszeres szopira.Ha pedig az egyik cici nem ad szerinted eleget,akkor meg lehet próbálni,h többször váltogatod akér egy szopi alatt is vagy azt többször próbálod fejni,szerintem nem lesz itt gond,ne görcsölj ezen.Nekem a gyerekorvos is mondott akkora badarságokat,h a hajam égnek állt.Ha éreztem,h nem értek velük egyet,leültem a gép elé és utána informálódtam.sok sikert!
2013. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!