Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » TALÁN KEVÉS LETT A TEJEM? 4...

TALÁN KEVÉS LETT A TEJEM? 4 hetes a Babám. Eddig szépen fejlődött,400 grammokat hízott hetente, pisis/kakis pelusa is van rendesen. Igény szerint szoptatom,1-1,5 óránként szopizott, nem tudom, mennyiket, mivel nem méregetem evések előtt/után.

Figyelt kérdés

Tegnap óta viszont minden megváltozott: már fél óránként akar szopizni vagy sűrűbben, nyűgös lett, le sem lehet tenni aludni, se éjjel, se nappal (eddig is elég éber alvó volt, de azért le tudtam tenni és már kezdett jobban aludni), szopi közben is nyűgösködik, mintha többet szeretne. Elégedetlennek látom.Már a pótláson gondolkodom (tápszer).

Tapasztalt, jól szoptató anyukák, mit tanácsoltok? Szeretném sokáig szoptatni és félek, hogy most elrontom...


2013. márc. 8. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a hasa fáj?olyankor akarnak szinte mindig enni,és közben is nyügösek mert fáj a pocakjuk hisz ki se ürül annyi idő alatt.
2013. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem kizárható, de egész nap és éjjel is fájna a pocija? Tegnap reggel óta viselkedik így, de egyfolytában.
2013. márc. 8. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen,fájhat,főleg ha a hasa felé huzogatja a lábát.

ha nem ürül ki a pocija a folyamatos szopi miatt,akkor benne a táplálék is feszitheti evés közben.szerintem a másfél oránkénti szopi is sürü volt,a pici ujszülötteknél is 2 órát mondanak,de általában 3-t.

2013. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, csak a fiam 5.5 hetes... Én növekedési ugrásra gondoltam, mert tegnap még minden rendben volt. A hasa nem hiszem, hogy fáj, mert kap Espumisant, és előtte, míg nem adtam, akkor máshogy sírt hasfájáskor. Utánaolvastam a növekedési ugrásnak, szerintem az lesz az.. Nem lehet, hogy nálatok is? Azt írják, ilyenkor minél gyakrabban mellre kell őket tenni, és beállítja magának a megnövekedett tejigényt. Nálunk volt 2 hetesen is, és tényleg egyik napról a másikra megduplázta az egyszerre elfogyasztott tejmennyiséget.
2013. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ha kevés a tejed akkor nem a tápszerezéstől lesz több, sőt, attól egyre kevesebb lesz. Akkor attól lesz több ha gyakran szoptatod a babát. Mindazonáltal ez a gyakori szoptatás az elején nekünk sem vált be, mert akkor alig evett és persze hogy hamar kért újra, emiatt én is igyekeztem minimum 2 órát kihúzni valahogy két szoptatás között. Akkor már rendes mennyiségeket evett.


Ha sokáig akarod szoptatni akkor annyit tegyél meg hogy nem adsz neki tápszert akkor sem ha éhes, mert vannak növekedési ugrások amikor tök természetes hogy hirtelen éhesebb, többet akar enni (pár napig tartanak ezek az időszakok), de pont hogy a gyakori szoptatás miatt fog több tej termelődni, ha tápszert adsz neki akkor ugye nem szoptatsz annyit, és emiatt nem lesz elég tejed.


De persze az is lehet hogy nem a tejed kevés hanem tényleg hasfájós lett, ezt már leírák előttem hogy miből állapíthatod meg.

2013. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még ne adj neki pótlást szerintem, ez növekedési ugrás lesz. Tedd minél gyakrabban mellre, pár nap és visszaáll rendesen. Ha egy hét múlva sincs változás, és nagyon aggódsz, vidd el orvoshoz, ő tudni fogja, hogy kell-e kiegészítés vagy megfelelően gyarapszik-e.
2013. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan az ökleit dugdossa a szájába, és tökre úgy csinál, mintha nagyon éhes volna...
2013. márc. 8. 19:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Amennyiben növekedési ugrás, hagyjam akár félóránként szopizni, vagy húzzam ki mindenképpen 2 óráig?
2013. márc. 8. 21:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél óránként kér, hát fél óránként kér! Akkor olyan gyakran tedd mellre...
2013. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakrabb szoptatás = több tej. És nyugi. Nem fog sokáig tartni
2013. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!