Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szoptatok, tápszeres a...

Nem szoptatok, tápszeres a babám. Férjem családjának női tagjai pedig ezt tartják a világ legnagyobb bűnének és katasztrófájának és folyamatosan a bolond szövegeiket hallgatom. Hogyan szerelhetném le őket finoman és kulturáltan de azért határozottan?

Figyelt kérdés

Az anyósom pl folyamatosan azt mondogatja hogy majd biztos kövér, nagyfejű és beteges lesz a gyerek. Nem érti hogy ez nem ezen múlik és az sem izgatja ő mindhárom gyerekét szoptatta sokáig, mégis a legnagyobb pár éve halt meg rákban..


Folyamatosan az ő károgásait hallom, néha kiegészül még egyéb női rokon oktatásával is, elég nehezen viselem már őszintén szólva. Olyanokat mondanak, hogy a gyerek még a tehéntejjel is jobban járna mint a tápszerrel, mert hogy az szinte méreg (??) stb.

Hihetetlenül régimódiak és beszűkült a látásmódjuk, nem értik meg hogy a mai tápszerekben már ugyanaz van mint az anyatejben..


Mit tehetnék ilyen helyzetben?


2013. ápr. 3. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Felajánlhatod, hogy vegyenek nektek anyatejet!

Aztán majd jó lesz a tápszer is, ha az ő zsebükre megy...


Ha nincs tejed, akkor a tápszer is tökéletesen megfelel.

Nagyon sok gyerek felnőtt már rajta, és semmi bajuk nincs. A hozzátáplálást pedig úgyis hamarosan elkezditek, akkor meg gondoskodhatsz arról, hogy minden vitaminhoz, tápanyaghoz hozzájusson, és egészséges, jó evő gyereket fog nevelni.

A rokonok véleményét tanuld meg elengedni a füled mellett! Ha hagyod őket a fejedre nőni, ezzel fognak szórakozni, hogy akármit csinálsz, mindig hibát keresnek benne.

TE tudod, hogy a gyerekednek a legjobbat akarod, és ennek megfelelően jársz el minden esetben. Védd meg az álláspontod, és ne is legyél hajlandó vitatkozni arról, hogy mit csinálsz jól vagy rosszul.

Le fognak szakadni rólad.

2013. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elküldeném őket melegebb éghajlatra. semmi közük hozzá. kövér nagyfejű és beteges? az én lányom 2hetes kora óta tápszeres, most 1éves. nagyon vékony lány, most vagyunk először betegek, és arányos a teste a fejével. BAROMSÁG amiket mondanak, előbb nézzenek utána a dolgoknak. nem vagy köteles hallgatni a sok hülyeséget rakd ki őket otthonról..
2013. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó nagy b*nkó lehet az anyós ha a saját unokáját már most elkönyveli kövérnek meg nagyfejűnek mikor még alig született meg.. Az alapján hogy mit eszik.. Gyönyörű! Az ilyeneket sosem értettem..


Tudom, hogy most amúgy is tombolnak benned a hormonok és ilyenkor aztán minden rosszul tud esni, az ilyen beszólogatások meg pláne.. De én azt mondom ne foglalkozz velük, egyik füleden be, másikon ki. Egy idő után csak megunják!


Ha pedig nem, akkor legyél te is nyugodtan buta és mondd csak meg a nagymamának hogy ha az anyatej annyira isteni és a tápszer meg a sátántól való, akkor hogy lehet hogy az ő fia mégis egy súlyos betegségben halt meg?


Ja, valamint itt van ez: [link] olvastasd el velük hogy felfogják, nem kell mindent olyan véresen komolyan venni!

Nem az anyatejen múlik az egészség, sem az anya-gyerek kapcsolat! És nem, továbbra sem lesz rossz anya az, akinek tápszert kell adnia a babájának!

2013. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mond meg nekik, hogy nem szórakozásból kap a babád tápszert, henem azért mert nem tudsz anyatejet adni neki, és ez nagyon nehéz annélkül is, hogy ők még fel is hántorgatják

(nekem 1 hónapos korától kellett kiegészítenem és sokat sírtam is emiatt)

ha nem sikerül nyugodtan elmondanod nekik, nem baj :)

a párod gondolom melletted áll...

tudom, könnyű mondani, de az ilyen begyöpösödött hárpiákkal ne is foglalkozz, úgyse tudnád megértetni velük, hogy a tápszerezés nem valami misztikus bűn.

2013. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kuldd el oket a fenebe, ne foglalkozz veluk. Keresztfiam is tapszeres volt, es igen, picit nagyobb volt a buksija, mint a tobbi korabeli babanak, de egy babanal ez nem teljesen mindegy? Kover egyaltalan nem volt, azota 6 eves, teljesen arányos, cuki nagyfiu es cseppet sem beteges. Megvaltoztatni nem tudod oket, egyik fuleden be, masikon ki.
2013. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!