Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vacsorára is lehet zöldségfélé...

Vacsorára is lehet zöldségfélét adni?

Figyelt kérdés

A babám 6,5 hónapos, már evett krumplit, sárgarépát, sütőtököt, céklát, almát, cukkinit, pici zöld fűszert(petrezselyem, vegeta levél, zellerzöld) ízesítésnek.

7:00 szopi J

10:30 szopi B

12:30 szilárd a fentiek keveréke vagy önmagába tejcivel pépesítve

16:00 szopi J

19:00 szopi B -ennél az evésnél szívesen odaadnám az ebéd maradékát és utána még szopizhatna vagy fordítva szopizna, ha kéri még megehetné

(19:30 fürdés)

19:45 szopi (megint B cici utána J)+ majd még kínálom cumisüvegből is( kb 80at eszik belőle)

éjjel már nem eszik. - így talán itt már elég lenne csak a cici és nem kéne még hozzá adnom a cumiból....


2013. ápr. 6. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

hát nem tudom,ha van tejed elég,és mindkét cicit kiüríti nem kellene még a tápszer is,úgy hogy 7 kor evett előtte,és csak 1 óra se telt el és már megint eszik ráadásul mindkét ciciből!

azért ez sok.,oké nem lehet elvileg anyatejjel túletetni a babát de nem tesz jót ekkora mennyiség akkor sem.

nem kéne rá tápszer szerintem,ha szopik után jóllakott és ha bealszik és nem ébred fel akkor nincs baj.

rengeteg!!

2013. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tápszert nem szeretnék adni semmiképp sem !

Ma így evett:

07:45 210 J

11:15 210 B

13:00 70 cukkini+répa+pici tej pépesítve

16:00 170 J

18:45 150 B

19:45 40 B + 70 cumi

Alszik mint a bunda :)

Csak arra gondoltam hogy ha 18:45kor evett volna 60gr zöldségpépet,(ami ebédből maradt)és utána még rá szopizta volna a 150 et akkor 19:45 kor már csak a B cicit kapta volna igény szerint és kész..

A Jobb cicit nem szoktam inkább felajánlani, (23:00kor még leszoktam fejni mind a kettőt)...


Mindenhol azt látom hogy este tej , rizs, gabonapépeket adnak... miért nem lehet pl:

egy pici zabpehely + sütőtök + tejci pépesítve...

2013. ápr. 6. 20:37
 3/3 xStefix ***** válasza:

De minek fejed le késő este, amikor ott van a másik érintetlen melled este is? A "ki sem szopizott" anyatejjel nem tudsz így spórolni, lehetetlen... Szerintem bátran add neki a másik melled is, akkor nem kéne bíbelődni a fejéssel meg a pótlással. Az lenne az igény szerinti szopi. (Egyébként is gyakori, hogy ennyi idősen már rendszeresen két mellből szoptatunk. Bár ha sok tejed van, akkor ez is jó gyakorlat.)


De hogy válaszoljak is, ha gondolod, elkezdheted neki adni a vacsorát, viszont mérlegeld, hogy ez mennyivel jobb, mint ha egyszerűen igény szerint szoptatnád, ahogy feljebb írtam. A minél tovább tartó szopinak, ha ez (is) célod, nagy segítsége, ha lassan, fokozatosan csináljuk a hozzátáplálást. - Ha mindenképp a vacsora mellett döntesz, akkor viszont szoptatás után kínáld inkább a szilárdat, ezzel el tudod nyújtani a dolgokat. Aztán majd ő jelzi neked, ha már nem lesz igénye este a cicire.

2013. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!