Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Futhatok-e speciális melltartó...

Futhatok-e speciális melltartóban, ha még szoptatok?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Futhatsz, speciális melltartóban ami jól tart.

Persze attól is függ elötte futottál-e. De mindenképp óvatósan, jóleső tempóban.

2008. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Amióta szültem-6 hónapja-engem is ez foglalkoztat. Elhatároztam, hogy most már elkezdem. 2 hete kezdtük el a kostólgatást, így már nem kizárólag szoptatok. Utánaolvastam a témának és 2 dolog miatt nem kezdtem el előbb.

1) a tej termelődésének nem tesz jót a rázkódás, ami ugye kivédhető egy jó sportmelltartóval...

2) a futás közben felszabaduló méreganyagok egy része átjuthat a tejbe, ezt úgy gondoltam megoldani, hogy rögtön a szopi után elmegyek futni, de egyszerre csak nagyon keveset, kb. 1,5 km-t, de minden nap, így nem szabadul fel annyi méreganyag, legalábbis remélem.

Egy pár hónap múlva, fogom fokozatosan emelni az adagot.

Szóval a válaszom az, hogy lehet, csak mértékkel.

Remélem tudtam segíteni egy picit.

2008. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy picit, a baba fontosabb egyelőre :)
2008. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan mi baja lenne a babának attól, hogy anyuci jót mozog? Ez a méreganyagdolog is hülyeség, nem igaz! A jó melltartó se a tej miatt kell, hanem azért, hogy ne nyúljon meg a melled és hogy kényelmes legyen.

Ha jólesik, mozogj, hiszen ami neked jó, az jó a babának is!

2008. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a méreganyag tényleg átmegy a tejbe. Egy szakember az LLL (La Leche Ligától) írta, pont a fogyás és sportolás kapcsán, úgyhogy én inkább neki hinnék, mint az elöttem szólónak. Egyébként, ha a szoptatós anyuka el szeretne szívni egy cigit, mert jól esne, akkor az a babának is jó? Ami jó az anyukának az jó a babának is??? Szerintem meg ez a hülyeség!
2008. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ha most akarsz elkezdeni futni a szülés óta, valószinü csak könnyü kocogással fogod kezdeni..igy max izzadsz egy kicsi, de hogy méreganyagokat is termelnél azt én is kétlem.

Szivesen segitünk neked itt:

www.futocenter.hu

Üdv.16 hetes pocakos,hosszútávfutó

2008. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alábbi cikket a Szoptatásért Magyar Egyesület honlapjáról másoltam át:

"Ha a sportolást fogyási szándék vezérli, tartsuk szem előtt, hogy szoptatás idején nem tanácsos havi két kilogrammnál többet fogyni egyszerre. A méreganyagok ugyanis a zsírszövetben raktározódnak, s hirtelen fogyás esetén a véráramba, és így az anyatejbe is eljutnak. "

Fogyni pedig lehet futással, főleg, ha hosszan, alacsony pulzusszámmal végzed a futást-kocogást, tehát akkor mégis köze van a méreganyagok ürülésének és a tejtermelésnek egymáshoz!?

2008. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!