Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt pikkelysömör...

Szoptatás alatt pikkelysömör kezelése szteroidos szerrel?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta van pikkelysömör a fejemen. Terhesség előtt már nagyon rossz volt a helyzet. De amikor terhes lettem, majdnem teljesen elmúlt egyik napról a másikra. A terhesség folyamán kicsit terjedt az a pár pici folt, de szülés után rohamosan növekedett. Azóta nagyon viszked, már véresrze kaparom. Voltam bőrgyógyásznál, aki Diprosalic oldatot és Clobex sampont írt fel. Mind a kettő erős szteroid. Mondtam, hogy szoptatok, de azt mondta ez nem tabletta, csak külső szer. Nem lehet baja a babának. De én aggódom! Nem merem használni, mert en úgy tudtam eddig, hogy ez felszívódik a szervezetbe. De valamit kezdeni kellene vele, mert elég elviselhetetlen. Volt valaki ilyen helyzetben? Tényleg használhatom, vagy inkább nem?

2013. ápr. 12. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A szteroid az méreg. A mai orvosok nagy része nem gyógyít, hanem kezel. a szteroid elnyomja a tüneteket, de nem jelent végső megoldást. Semmiképp ne használd. Keress más, alternatív megoldást, és felejtsd el ezt az orvost, felelőtlen...
2013. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pikkelysömörre nincs végső megoldás. Sajnos nekem eddig semmilyen alternatív, és szteroidos kezelés sem használt! Talán még soha nem volt olyan tiszta (pikkely mentes) a fejbőröm,, mint amikor teherbe estem! :)

És még annyi, hogy magamat még "mérgezném", hogy egy kicsit jobb legyen, de a babámat Nem! Ezért kérdeztem, hogy hihetek-ennek a dokinak.

2013. ápr. 13. 14:05
 3/10 Lakt.Mónika ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Számos betegség javul a várandósság alatt, mert ekkor lecsökken az édesanya immunrendszere, hogy ne lökje ki a babát, ezáltal nem védekezik más betegségekkel szemben sem olyan intenzíven, tehát kisebb lehet a pikkelysömör fedte terület is.

Pikkelysömör esetén is lehet szoptatni, még szteroidos krém használata mellet is, sőt még akkor is, ha a mellre kell kenni a krémet. Ebben az esetben szoptatás előtt le kell mosni a mellről. Tehát igaza van a bőrgyógyásznak :)

Tényleg felszívóik belőle bizonyos mennyiség, de az bekerül a te véredbe, megszűri a májad, majd kisebb mennyiség jut az anyatejbe, de ez már szinte elhanyagolható mennyiség. Az anyatej bekerül a baba bélrendszerébe, ahonnan még kevesebb mennyiség szívódik fel az ő vérébe, ami nem árthat neki :)

A legfontosabb, hogy te megnyugodj! Érdemes kikérni több szakember véleményét, vagy ami a legjobb lenne: egy szoptatási szaktanácsadót felhívni és tőle megkérdezni, mert ők értenek ehhez a legjobban :)

Remélem sikerrel jársz és folytatod a szoptatást! Ugyanis a szoptatás védi majd a babádat, hogy rajta ne jöjjön ki a pikkelysömör :)

2013. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Mónika!

Köszönöm válaszod! Meg fogom kérdezni egy tanácsadótól! De az biztos, hogy szoptatok! Ameddig csak tudok! Inkább nem használnék semmit! Az tuti! Még csak két hónapos a babucim, úgyhogy még sokáig szükség van a tejcsire! :)

2013. ápr. 13. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
stefix válaszához csak annyit, hogy a szteroid a szervezetben termelődő anyag, a babában magában is termelődik, úgyhogy nem méreg. De persze, ha túl sok lenne belőle, az zavarta okozna. Én is úgy tudom, hogy minimális mennyiség jelenik meg külsőleges kezelésnél és elegendő szoptatás előtt lemosni a mellről a maradék kenőcsöt. Ha meg nem a mellet kell kenni, akkor lemosás se jön szóba
2013. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ekcémára írtak fel szteroidos cuccot, mondta a doki hogy simán használhatom. Nem kételkedtem a szavában, ő ezt tanulta, biztos tudja. De azért tényleg kérdezz meg egy sz.tanácsadót, akkor te is megnyugszol.
2013. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Én sem kételkednék, ha az előző doki (aki nyugdíjas lett azóta) nem mondta volna. Terhesség alatt nem lehetett semmit, mert felszívódik, szoptatáskor meg lehet, mert nem szívódik fel?? (ugyanaz a szer!) De felvettem a kapcsolatot egy tanácsadóval, aki pont ma válaszolt, hogy szüksége lenne minden összetevőre, úgy tudja megmondani. Kíváncsi

vagyok! (örülnék, ha valóban lehetne alkalmazni!)

Ha lesz válasz, kiirom ide, hátha más is lesz ilyen helyzetben és segít neki! :)

2013. ápr. 15. 11:56
 8/10 A kérdező kommentje:

A szoptatási tanácsadó azt írta, hogy a Diprosalic oldat a szalicilsav miatt ellenjavallt! A Colbex sampon pedig nagyon erős szteroid! Kifejezetten tiltó listán van szoptatás mellett!!!

Úgyhogy ehhez az "orvoshoz" sem megyek többet!!

2013. ápr. 16. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pikkelysömörös a fejbőröm és én holttengeri sós vízbe szoktam áztatni a fejem, az sokat segít. A sót a Herbe-házba veszem (BP.). Az a baj a steroiddal,hogy elnyomja a szerveket, nem engedi gyógyulni. Amióta abba hagytam a szteroidot sokat gyógyult más betegségem. Nem tudták miért nem gyógyulok. Akkor kérdeztek rá, hogy szedek-e szteroidot. Szóval ne használd, inkább a sót.
2013. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálok beszerezni, bár én nem pesti vagyok, de hátha van erre is. Esetleg privát üzenetben meg tudnád írni hogy használod? Hányszor? Meddig? Ilyenekre gondolok! Előre is köszi!

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 16. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!