Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok.1 hete...

F.Anita kérdése:

10 hetes terhes vagyok.1 hete előjött rajtam a pikkelysömör, lehet szoláriumozni terhesség alatt, hogy a betegség enyhébb legyen? Mivel kezeljem magam?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

menj kineziológushoz! lelki okai vannak, hogy pikkelysömöröd lett. szerintem ez a legjobb megoldás, mert egyáltalán nem káros a babára!

nekem segített a teherbe esésben a kineziológus.

13 hkm

2013. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Elvileg nem ajánlott a szoli, a túlmelegedés miatt. De nagyon óvatosan, heti egyszer max 6 percre alkalmazhatod, bár én szerintem nem merném, de ez még belefér.

Használhatnál shea vajat, az biztos segít valamennyit.

2013. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson szolizni....komolyan. Eszméletlen káros nem terhesen is!
2013. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
szolizni szigorúan tilos. A kineziologust felejtsd el az kamu. Bőrgyógyászt keress.
2013. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ne szolizz! Én is bőrgyógyászhoz mennék a helyedben!
2013. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

azért olvasd el a pikkelysömör kialakulásának lelki okait, hátha magadra ismersz:

Pikkelysömör

(psoriasis; lásd még: Bőrkiütés)

Testi szint: bőr (határ, kapcsolat, érintés, gyengédség).

Tüneti szint: páncélképződés; a határok felfegyverzése; „karakterpáncél" (Wilhelm Reich33 fogalma); félelem a sérüléstől: „a kemény külső lágy belsőt takar"; minden irányból elhatárolódni; semmit sem engedni ki és be; a szélsőséges elhatárolódás elszigetelődéshez vezet; a legfontosabb, élethez szükséges anyagok (fehéijék) elvesztése a pikkelyképződés révén: a határok megerősítése közben feláldozni önmagunkat; ha átszakadnak a páncéllal védett határok, súlyos veszteség ér bennünket (politikailag a hajdani NDK jelképezte a pikkelysömört). Feldolgozás: megtanulni más módon védekezni annak érdekében, hogy tehermentesítsük a testet ez alól a feladat alól; védett helyet keresni, ahonnan eldönthetjük és ellenőrizhetjük, hogy mi juthat be, és mit kell kirekeszteni; felfedezni ebben a belső, védett burokban önmagunk érzékeny, puha magját, és megtanulni élvezni azt; felismerni a teljes páncélozottság és izoláció következményeit; az éltető anyagokat célravezetőbb biztonsági intézkedésekhez felhasználni, semmint pikkelyképződéssel a test szintjén páncélt ölteni: pl. megtanulni verbálisan védekezni („csípős nyelvet" kifejleszteni, talpraesettnek lenni, szúrós érvekkel felfegyverkezni és széles körű ismereteket szerezni); tisztában lenni azzal, hogy a legerősebb páncél is tönkremegy egyszer, és akkor az életerő (vér)vesztesége fenyeget bennünket, veszélyes ellenségek törhetnek be; pszichoterápia.

Feloldás: elhatárolódni, hogy újra megnyílhassunk: újra sebezhetővé válni, hogy átéljük a gyógyulás csodáját; újra feloldódni az eleven élet, a szerelem és az odaadás folyamában.

2013. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

A pikkelysömör oka immunológiai. Tehát az immunrendszereddel van gond, ezt kell rendbe tenni.

Szoláriumozni 2hetente 10 percet nyugodtan lehet, semmi ártalma nincs ennyinek, felvilágosult doktorok ajánlják is.

2013. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!

a kineziológust ajánló vagyok.

most olvastam az újságban a halpedikürt a pikkelysömör kezelésére. na ez tutira nem káros! tudod, mikor kis speciális halak "eszegetik le" a sérült bőrterületet.

2013. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Aki azt mondja, hogy a szolárium káros, az próbáljon egyszer a helyemben lenni. Kicsi korom óta pikkelysömöröm van, és bármit próbáltam nem használt. 20 éves vagyok, 2 éve járok szolizni és sosem volt még ilyen szép a bőröm. Szerintem vannak emberek akiknek igenis jót tesz a szolárium.

Bocsi nem a kérdésre válaszoltam, ez csak kikívánkozott.

2013. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsó!

itt arról szólt a beszélgetés, hogy TERHESEN káros-e a szolárium!

gondolom, a kérdező is azért tette fel a kérdést, mert neki is használt a szoli a pikkelysömörre, de áldott állapotban nem tudja, hogy nem okoz-e kárt a magzatnak.

2013. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!