Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan megy át az anyatejbe a...

Hogyan megy át az anyatejbe a méreganyag fogyáskor?

Figyelt kérdés
20 hete szültem,19 kiló maradt rajtam.április 1-ével elkezdtem odafigyelni a kajára,mindent eszek,amit megkívánok,csak mértékkel.Igyekszem sok zöldséget enni,illetve inkább csirkehusit,a fehér kenyeret,tésztát elhagytam,helyette tk-t mindenből.illetve nem iszom gyümilevet,inkább vizet.de ha megkívánom a chipset,csokit heti 1x eszek,de ha rágcsálni van kedvem,akkor diákcsemegét eszek.mellette kb heti 4x másfél órát biciklizem vagy tornázom.A lényeg,hogy most így el is kezdtem fogyni,de ez heti 1 kiló,ahogy mérem magam ez főleg a hasamról ment le. de ahogy olvasgattam a heti egy kiló szoptatás alatt sok.a babám szépen fejlődik,csak anyatejet kap,de ugye azt nem látom,hogy méreganyag megy-e a tejbe.megbetegedne,vagy nem lenne elég a tej,vagy azt honnan lehet tudni?A terhesség alatt se zabáltam mégis rengeteget híztam,de nem voltam cukros vagy ilyesmi
2013. ápr. 16. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt csináltam, nekem is sokan mondták hogy hát nem szabad fogyózni mert átmegy a méreg a tejbe. De arra nem tudtak magyarázatot adni hogy az aki állítólag mindent eszik mégis folyamatosan fogy terhesség alatt-annak a tejébe nem megy át a méreganyag?

Erre soha senki nem tudott magyarázatot adni úgyhogy én szépen folytattam amit elkezdtem. Nem drasztikusan, hanem így ahogy te. Másoknak ugyanis alapban ez a normális étkezése és azokat mégse szólják le hogy fogyókúráznának. A mozgás meg mindenkinek jót tesz.

A fiam 10 hónapig szopott, köszöni szépen teljesen egészséges. És legalább én se éreztem magam anyakocának évekig hanem normális, csinos embernek. Ja és nem estem át a ló túloldalára mert fél év alatt fogytam le 10 kg-t ami nem egy hipergyors sebesség.

2013. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok nem TERHESSÉG alatt hanem szoptatás alatt-ezt akartam írni. Pl. barátnőm aki 65 kg volt és 18 hónap szoptatás után 48 kgra fogyott.
2013. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem mégis milyen méreganyagról beszéltek. Milyen méreganyag menne át a tejbe?:D

Oké, a PCB-k, PCDD-k, PCDF-származékok tárolódnak a zsírszövetben, és a tejjel is kiválasztódnak, de talán nem égetsz otthon műanyagot és szívod be a gőzét (főleg, hogy már rég be vannak tiltva).

2013. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A zsírszövetekben méreganyagokat is raktározol. Ezek fogyáskor bekerülnek az anyagcserédbe (azt hiszem a vérbe vagy a nyirokba) és innen az anyatejbe. Nem drasztikus sebességű fogyásnál a mennyiségük nem éri el a káros szintet, az tejed még így is százszor tisztább és egészségesebb, mint bármi más táplálék. Ahhoz, hogy a fogyás miatt ne legyen tejed szó szerint csontsovánnyá kellene éheztetned magad, mint egy anorexiásnak.
2013. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi vaaan???

Én az első 6 hónapban 10-12 kilót fogytam, majd még többet, mert szoptattam. Nem fogyóztam :) 22 hónapig szoptattam. Na, most már peregnek vissza a kilók :)


Állítólag a keményebb torna nem ajánlott, az izmokból felszabaduló enzimek miatt. Az a heti 4X1,5 óra torna - az lehet, hogy nem túl jó ötlet.

2013. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!