Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-3 hetes babát mennyi ideig...

2-3 hetes babát mennyi ideig szoptattok? Normális, hogy elalszik a cicin és amikor elválasztom felébred arra, hogy éhes?

Figyelt kérdés

Így eléggé elhúzódnak a szoptatások időben, nem ritka az 1 óra. De nem mindig, mert van amikor fél óra után beájul. Grammra kb. ugyanannyikat eszik, mert mérem.

És mennyit kellene aludnia? Mert minden nap van olyan, hogy 2 szopi között nem hajlandó aludni, csak sír egy idő után. Sokszor még a kezemben sincs el...


2009. szept. 25. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Emlékszem nálam kb egy óra volt a szoptatás még ilyenkor, ha elaludt a cicin, felvettem és megbüfiztettem, arra felébredt és tudta folytatni az evést. Ezt ismételtem addig, míg, ha pl negyedjére raktam volna vissza, már nem nyitotta a száját, tolta el a nyelvével a mellem... ergo nem volt már éhes. Ilyenkor aludt is 2-2,5 órát.


Szóval ha elalszik kb 15 perc után és után feszeng a kezedben, biztos nem lakott jól. Ne aggódj, ha egy órát szoptatsz, idővel beáll minden, nem szabad siettetni.


Lehet, hogy két szopi között azért sír, mert éhes maradt. Esetleg fáj a hasa. Vagy annyira fáradt, hogy nem tud elaludni.... Hm?

2009. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom én siettetni, csak a védőnő lecseszett, hogy ne szopizzon 1 órát... :-(
2009. szept. 25. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Szoptasd ahogy te jónak látod.Az elején mi is igy voltunk.Egybe folyt az égész napom.Csak szoptattam,büfiztettem,szoptattam...Ilyenkor nyulnak a legtöbben tápszerért pótlásként.Ne add fel,megéri.Kifog alakulni hidd el.6hónaposak vagyun,hasónló kezdettel mint te,és csak anyatejet kapott.Kitartás!
2009. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden védőnő ezt mondja, de mit csináljunk ha ilyen kicsin még nem tudnak olyan ügyesen szivni. Nálunk is ez volt az első hónapban, majd egyre csökkent az etetési idő, 3 hónapos korában alig hittem el mikor tiz perc alatt végzett a két cicimmel. Csak idő kérdése és ügyesebb lesz, én se gondoltam az elején.
2009. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont ugyanilyen idősek vagyunk és pont ugyanígy szopizunk :). A mi védőnénink nem cseszett le. Amíg úgy látod éhes (megpuszilod az arcát és utána kap, megpiszkálod az alsó ajkát és tátogni/szopizni kezd, akkor biztosan éhes), addig bátran tedd vissza mellre. Váltogasd a melleidet, ha már majdnem üresre szívta őket a picurka.

Szoptatás közben pedig lehet próbálkozni a nyaka simogatásával, orra, arca megpiszkálásával, hogy ébredjen.


Az egyébként teljesen normális, hogy van időszak, amikor ébren akar maradni. Ilyenkor a kisfiam nézelődik, beszélek hozzá, "játszunk". Ez kb. negyed-fél-egy órát tart. Utána nyűglődni kezd és semmi sem segít. Ha tiszta a pelus, éhes ugye nem lehet, nem fáj a hasa, akkor ilyenkor nekünk muszáj volt cumihoz nyúlni. És a cumival szépen elalszik. Máshogy sajnos nem.

Remélem segíthettem! Sok sikert és kitartást!

2009. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta a védőnő, gyerekorvos, nőgyógyász. Nem kell vele foglalkozni. Egy idő után beállt, hogy 20 perc alatt jól lakott. Még nagyon pici a babád, türelem.
2009. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Húúú, köszi Csajok! Már azt hittem én vagyok ennyire nagyon béna!!!

A cumi nálunk már kiesett a pixisből, rájött hogy hiába szívja, nem jön belőle semmi...

2009. szept. 25. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

:) jaj, ezek a védőnők. Még milyen szerencse, hogy nincsenek állandóan ott...én is ennyi idős korában majd egy órát szopiztattam. És akkor rájöttem, hogy fekve szoptatok. Nagyon kényelmes volt és naponta 5x még egy órát tudtam aludni.

Babókának mindegy, hogy anya alszik, vagy fent van. Teljes pihenés volt:).

Most már 5 perc alatt végez, mert megerősödött és ügyesedett is.

2009. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!