Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt tényleg nem...

Szoptatás alatt tényleg nem lehet enni epret?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
tudtommal nem lehet illetve más allergiát kiváltható erdei gyümölcsöket , málnát se én ezt tartom kibirom :)
2013. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mekkora a baba, meg hogy érzékeny-e.

Fél év alatti babával biztos nem próbálkoznék.


Nekem tavaly született a babám szezon közepén. Terhesen még ettem, aztán szülés után leálltam.


Idén kipróbáltam 4 szemet megettem, 11 hónapos a babám, piros pöttyök lettek az arcán tőle.

2013. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
én úgy tudom, hogy a babának nem szabad ennie 1 éves koráig epret,meg ilyeneket.én szoptatom a babám, 4 hós, és ettem epret. nem lett semmi baja
2013. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem szabad, de ki lehet próbálni először csak egy szemmel. Én ettem pár szemet és a babám arca tiszta vörös lett utána. Akkor volt 4-5 hós. Aztán próbálkoztam 1 éves kor után is és akkor is allergiás lett rá. Úgyhogy én hanyagoltam az epret a szoptatás végéig. Mivel allergiás az eperre, így most 2 évesen neki sem adok.
2013. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, h allergiás reakciót válthat ki a babánál! az eper is és a málna is..
2013. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is épp tegnap kivántam meg,olyan guszta nagy eprek voltak a zöldségesnél...de nem vettem meg.Nem merek kockáztatni.Most 4 hós a lányom ,még szoptatom.
2013. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek! Még pocaklakó, csak érdeklődöm:) Imádom az epret, de ha nem szabad akkor nem szabad:)
2013. ápr. 26. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első eper/rel való találkozás mindenkit iüt. Én nem vagyok allergiás rá,mégis amikor elöször eszek egy évben epret "kiüt".De ha másnap vagy harmadnap eszek már semmi probléma nincs. Egyébként amikor a lányom született április végén(22-én) én ettem már epret és semmi baja nem volt. Sőt amikor 1 éves korában kapott elöször akor se. Idén még nem ettem epret,ma 1 hónapos a kicsi.Pedig nagyon kivánom és szeretem,de ez még nem az igazi eper... Férjem viszont akármikor eszik epret minden alkalommal kiüti.
2013. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 34 hetesen kórházba kerültem, pont eper szezon volt. Hoztak a látogatók, megettem egy kis tállal, utána úgy viszkettem, mint a fene. Akkor még nem volt egyértelmű, hogy 100% az eper miatt volt mert ettem mást is, de pár nappal később megint kaptam, és ugyanúgy elkezdtem viszketni, vakaróztam mint egy bolhás kutya. Se előtte, se utána nem volt problémám az eperrel, valamelyik nap egy egész tállal ettem meg (nem vagyok se terhes és nem szoptatok).
2013. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta, hogy az aprò magok allergizàlnak ès az a tejbe nem megy àt, ezèrt èn ettem, a babàm 3-4 hònapos volt, de csupa piros kiutès lett az egèsz teste. Most 1 èves azòta nem ettem epret ès màlnàt sem.
2013. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!