Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Epret lehet enni szoptatás alatt?

Epret lehet enni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
8 hetes a baba.
2011. máj. 2. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem is ez érdekelt:) Utánanéztem a neten és emléletileg nem ajánlot, mert allergén, de keveset mindenből nyugodtan. Én szoktam a gyümölcs salátámba rakni. Eddig nem volt gond.

Ami még allergén: méz, csoki, narancs. Mindegyikből szoktam enni.

2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jav.: elméletileg, nem ajánlott:)
2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én tavaly májusban szültem,az eper szezon közepén:-)

Mivel imádom megkérdeztem a doktornőnket,azt mondta próbáljam meg kevés eperrel,ha nem jön ki a babán semmi pötty,akkor ehetek.Én ettem,igaz nem mindennap de sokszor,semmi gond nem volt.

2011. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvileg az aprómagvak miatt nem ajánlott,de erre az az ötletem támadt,hogy megpucolom és akkor ehetek:) nem akarok kockáztatni,hogy allergiás legyen a babó
2011. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja,és én csokit nagyon sokat eszek,semmi baja nincs a babának
2011. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Orulj neki, hogy nem allergias a babad:) Attol meg allergen. En is eszem csokit egyebkent, de nem sokat, a koffeintartalma miatt, en szeretek kavezni is, azt is ritkan:) Na meg lassan oda kell figyelni az alakomra.
2011. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még a kórházban mondták a szakemberek, hogy epret ne!
2011. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
"1 éves kor alatt nem javasolt az eper adása, és a többi apró magvas, bogyós gyümölcs sem (ribizli, málna). Az esetleges allergia csalánkiütést, száj-szem dagadást, hányást, hasfájást okozhat."
2011. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, amit bemásoltál, az az etetésre vonatkozik, nem a szoptatásra. Egyébként, szoptatás alatt sem javasolt.

Én nemrég ettem 3 szem epret, 3 hónapos a babám, sajnos, utána kiütései lettek az arcán és több napig nem tűntek el. Rohantam is vele orvoshoz, szerencsére, megnyugtattak, hogy semmi baj, de több epret ne egyek, egyéb allergént (mint a csoki, dió, méz, stb.) csak módjával fogyasszak.

2011. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jogos-jogos! De az előtte levő is én voltam. :-)
2011. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!