Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az elektromos mellszívó...

Az elektromos mellszívó sokkal hatékonyabb, mint a kézi?

Figyelt kérdés
Avent kézi melllszívóm van, meg vagyok vele elégedve, szépen tudok vele fejni. Viszont eddig csak ritkán használtam, ahhoz, hogy el tudjak tenni plusz tejet, most pedig a fiam már nem nagyon hajlandó szopizni, így naponta többször kell használnom. Így viszont elég sok időt vesz el, mire lefejem vele a tejet, naponta 2-nél többször nem nagyon van időm rá, ez pedig kevés. Az elekrtomosra megérné beruházni? Ha igen, melyik fajtára?
2013. máj. 2. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi mellszívós kérdések és válaszok alapján azt kell mondjam ez teljesen egyéni. Nekem pl. kézivel egyáltalán semmi nem jött (Aventem van), Medelea elektromossal gond nélkül tudtam fejni. Lehet elektromossal gyorsabban menne neked is, és akkor 2-nél többször tudnál fejni. De ezt nem tudhatod előre. Nem tudsz esetleg kölcsönkérni valakitől egy elektromosat hogy kipróbáld?
2013. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem Aventes van, olyan amit hálózatról és elemmel is működtethető. Ha akarom kéziként is működik.


Még a fiammal a kórházban voltam, amikor kellett, és mivel nem tudtam elektromosan használni (valamit nem jól raktam össze), kézi üzemmódban fejtem. Otthon már gépi módon. sokkal gyorsabb volt, és a csuklóm se ment tropára (a fiamnál nagyon sokat fejtem, mert kezdetben nem is szopizott). Elég gyors is, mondjuk én mindig rászámolok időt, mert jól kifejtem/kifejem mindig.

Amúgy ha a fiad kezdi leválasztani magát, akkor ne fejd le az összes tejet, mert a szervezeted nem tud reagálni a csökkent tejigényre. Csak annyit fejjél le, hogy ne gyulladjon be a cicid. Néhány nap alatt beáll, és nem termelődik már annyi tej.

2013. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kisfiam 3 hónapos, és egy hete nem akar szopizni, viszont szeretném még tejjel táplálni, amíg van. Ezért keresnék egy hatékonyabb megoldást, mert elég fárasztó naponta többször a kézivel fejni. Köszi az eddigi válaszokat!

Sajnos nem tudok kölcsönkérni senkitől :(

2013. máj. 2. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem a kézi sokkal jobban bejött! Többet tudtam vele fejni,mint az elektromossal, és hamarabb is!
2013. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szopisztrájk egy ideig szokott tartani. Keress fel egy szoptatási tanácsadót.

Az elektromost könnyebb használni (nem kell neked pumpálni, adép elvégzi helyetted), főleg ha egyszerre kettő cicit lehet vele fejni. Nekem kézi van, de csak a tejleadóreflex beindításához kell, utána kézzel lefejem magamnak.

2013. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor maradok a kézinél! Ki tudja, meddig fogadja el, ezzel pedig szépen ki tudom üríteni, úgy érzem. A sztrájk 5 napig tartott úgy igazán, de azóta sem akar nagyon szopizni, már egy hete kínlódunk. Ha nagy nehezen szopizik, akkor is max 60-80 ml-t, de utána éhes marad, viszont szopizni nem akar.. Már túl vagyok a szoptatási tanácsadón, sok mindent kipróbáltam, még egy darabig próbálkozok, aztán ha nem megy, kapja cumisüvegből. Sajnos ezeknek a próbálkozásoknak mindig sírás a vége, így nem látom sok értelmét.
2013. máj. 2. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Őt nagyon tudom ajánlani szopi ügyben.

Kitartás.

Elektromos mellszívók közül a medelát ismerem:

[link]

Az a tapasztalatom, hogy az árammal működők jobban szívnak, mint az akkumulátorosak, viszont az áruk is drágább.

Nekem a kézi is hatékonynak bizonyult, tejcsatorna elzáródás miatt az egyik mellemet hosszabb ideig csak kézivel fejtem, és még sikerült feljebb tornáznom a mennyiségen is.

2013. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!