Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha úgy érzem kicsit megcsappan...

Ha úgy érzem kicsit megcsappant a tej mennyisége, mit várhatok a more milk kapszulától?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy több lesz...
2013. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szedem, nekem nagyon bevállt :))

Kevesebb llett és ezzel hoztam vissza, annyi a gond h azóta is szednek kel mert ha nem akkor ismét csökken.

2013. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állítólag nagyon jó. De nekem bevált az őszibaracklé, és a laktoherb is. 1literbe 1filter és akkor egész nap teát ittam. Sok pihenés, sok folyadék, igény szerinti szopi
2013. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kevesebb lesz a pénzed ennyi nekem nem vát be vannál inkább a görögszénamagtea+öszilé keveréke
2013. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, plusz még fejtem.
2013. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Hogy sok pénzt költesz a lutrira.

A gyakrabb szoptatás nem válik be?

2013. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És ha lutri?? Van akinek megér ennyit hogy tovább szoptathassa a babáját és van akinek nem....


Lecsökkent a tejem és semmi sem segített csak ez, de ha a kukában landolt volna az sem izgatna....

2013. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
Sokan ezektől a szerektől várják a megoldást, pedig nem ezeken áll vagy bukik az, hogy van-e elég tej. Ezért írtam, hogy lutri.
2013. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor szted nekem mitöl jött vissza?
2013. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Én nem azt vitatom, hogy neked segített-e, csupán arra akartam utalni, hogy ezek a szerek nem garanciálisak, de mégis sok anyuka kizárólag(!) ezektől várja a megoldást. Én EZT tartom kicsit problémásnak; bár nem tudom, hogy te vagy a Kérdező éppen érintett-e ebben.


Ezeknek a galaktogoggumoknak sokunkra semmilyen vélt vagy valós hatásuk nincs. Vagy ha mégis, az sokszor nem magának a szernek, a "hatóanyagnak" köszönhető, hanem a tudatnak, hogy "én még ezt is megtettem a szopiért". Vagyis ha már, akkor gyakran inkább pszichésen hatnak, semmint ténylegesen.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy ez a hatás lényegtelen, sőt! Ha csak a végeredményt nézzük, ha több lesz a tej, az csak jó lehet. És azt se mondom, hogy a Kérdező ne próbáljon ki ilyesmit, ha szeretne. Nem tilos, nem ellenjavallt - csak gyakran szükségtelen és sokszor nem is olcsó.

Ezek helyett, vagy inkább ezek előtt az anyukáknak tudni kellene azt is, hogy a 'megfelelő szoptatási gyakorlat' pontosan mit jelent, hogy a tejtermelés egyáltalán hogyan zajlik, mitől függ stb. Nagyon sokszor azért nincs elegendő tej (és időnként még tejserkentő szerekkel sem lesz), mert ezek az információk hiányoznak. (Ezt most nem rád vagy a Kérdezőre értem, hanem általánosságban írom.)


Az első lépés az lenne, hogy az anyukákat "megtanítják" "helyesen" szoptatni - és csak utána miután ez működik, utána kerülne szóba az összes többi segédeszköz. (Mondjuk az már más kérdés, hogy ha a szopatási gyakorlat rendben van, akkor legtöbbször nincs is szükség semmi másra, mert önszabályozó a folyamat.)


Tényleg nem kötözködésként írom, amit, csak itt a fórumon is tömegesen vannak ilyen kérdések, és tényleg az az érzésem, hogy sokszor pont a lényeg marad el a sok információ között. Ha a szoptatási gyakorlatról is annyi szó esne és annyit tudnának az anyukák, mint amennyi infót a teákról, ételekről-italokról, homeos bogyikról kapnak, sokkal kevesebb probléma lenne szerintem. :(

2013. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!