Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pontosan mitől tápláló az...

Pontosan mitől tápláló az anyatej?

Figyelt kérdés
Hasfájósság miatt krumplin,tésztán,húson éltem,lassan 3hós,szeretnék végre főleg zöldségeket,gyümölcsöt enni,de nem tudom ez mennyire vágná haza a tejtermelésemet vagy a tápértékét.Remélem értitek,ha hülyén fogalmaztam volna.
2013. máj. 8. 11:51
 1/6 anonim válasza:
Ezt úgy érted, hogy 3 hónapos a babád, és eddig csak krumplit, tésztát és húst ettél?
2013. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Nyugodtan egyél, a zöldség és a gyümölcs hozzátartozik az egészséges táplálkozáshoz.

2013. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tápértékét nem fogja hazavágni.

Próbálkozni kell, és figyelni, mit bír.

Nekem lassan egy éves lesz, de semmitejterméket nem fogyaszthatok még mindig, és a zöldségek/gyümölcsök nagy részét sem. Nagyon érzékeny. :o(

A gyerekem jól fejlődik. (Én csontra fogytam)

2013. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozástól a legtökéletesebb, DE! a szervezeted ilyenkor az utódot veszi "előre", magyarul minden elérhető tápanyagot a kicsi számára kiválasztódó anyatejbe irányít. Ezért is lehet, hogy az éhező országokban is addig biztosított a gyermek "jólléte", amíg szopik, mert még egy konkréten éhező anya is tudja táplálni az utódját bizonyos ideig.

Tehát ne aggódj, a babád szinte egészen biztosan jó tejet kapott idáig, most már "nagyobbacska", nyugodtan egyél változatosabban. Arra figyelj, hogy ne mindent egyszerre vezess vissza, amit eddig kerültél, hogy ha panaszt okoz nála valami, akkor felismerd egyből:).

2013. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Pontosan. A tejedben eddig is minden benne volt, ami a babádnak kellett, viszont lehet, hogy a te szervezeted kicsit már kimerült mostanra, mert nem volt kellő utánpótlás.

Egyetértek, hogy fokozatosan kezdd el visszahozni a különböző ételeket az étrendedbe. Szerintem érdemes lehet a babáknak szóló hozzátáplálási táblázatokat is megkukkantani, mert azok is pont úgy állnak össze, hogy a kímélőbb ételeket veszik előre, a nehezebbeket, puffasztóbbakat stb. hátrébb.

Illetve, ha szükségét érzed, szerintem tarthatnál egy feltöltő vitamin-kúrát is, ha eddig nem szedtél ilyesmit. Pl. a terhesvitaminokat szoptatás alatt is lehet enni.


A tejtermelésedet és a tejed tápértékét pedig biztosan nem fogod így negatív irányba változtatni, sőt. Ha lesz is rá hatása, az csak pozitív lehet. :)

2013. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam, az enyém 7 hónapig volt hasfájós, a hozzátáplálás megoldotta a dolgot. Nem vágja haza a tejtermelésedet amit írtál, csak a babát figyeld hogy fáj-e még a hasa.
2013. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!