Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónaposomnak még mennyire...

8 hónaposomnak még mennyire tápláló az anyatej?

Figyelt kérdés

3 hete nem fogadja el a kanalat, pedig már ki jöttek a várományos fogak. Eszik 5-6 kanállal jóízűen - és utána soha többé nem nyitja ki a száját.

Félek, hogy a tejem már nem elég neki (tápanyagérték szempontjából). Mi lesz a vassal és a többiekkel?

Volt már így valaki? Mit csináljak?


2011. nov. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, van gyermek, aki egy évig kizárólagosan anyatejes, és semmi baja, tök egészséges.
2011. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jajjj, de jó, hogy ezt írod! A védőnőm már olyan elkeserítő dolgokat mondott/javasolt...


Köszönöm! Azért még várok válaszokat, tapasztalatokat!

2011. nov. 9. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Betti válasza:


Manapság sürgetik a hozzátáplálást,de szoptatási tanácsadók azt javasolják,hogy egy éves korra jussunk el oda,hogy 1/3 rész szilárd,2/3 rész anyatej a gyerkőc tápláléka.

Ha van bőven tejed,akkor ne aggódj,majd kéri a szilárdat,ha nem elég neki.

Egyesek azt mondják,hogy egy éves kor után az anyatej már olyan,mint a víz.Ezt cáfolnám,mivel 15 hónapos a fiam,de még mindig anyatejleadó vagyok,rengeteg zsír van még mindig a tej tetején,szinte sárgás még most is a hátsó tejem.Az összetétele biztos változott,de azért a vízzel tuti nem egyenlő.

2011. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
NAGYON!! Az anyatejnél nincs job!!
2011. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda védőnők vannak! Az én gyerekeim nem nagyon akartak enni, 1 éves korig jó volt, ha fél üveg bébiételt megettek egy alkalommal. Viszont még szoptattam őket napi 5-ször. Én is aggódtam, de mind a védőnő, mind a gyerekorvosunk megnyugtatott, hogy a gyerek szándékosan nem éhezteti magát. Ezek szerint jóllakik az anyatejjel, és az a legjobb neki. Nálunk is volt olyan, hogy beteg volt, vagy fogzott 1 évesen, és akkor egész nap nem is evett a gyerek, csak szopott, és mégis szépen hízott mind a kettő.
2011. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok, mint te. Az enyém 8,5 hónapos, és két-három kanálkánál többet SEMMIBŐL nem kér, csak anyatejet. Az én védőnőm azt mondta, amíg szépen fejlődik, addig ne aggódjak, majd egyszer elfogadja az ételt is.:) Szóval no para! Állítólag a babák tudják, mi kell nekik.:) (De azért várom, mikor jutunk el a párommal kettesben valahová, mert már nem cicifüggő a babám.:D)
2011. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!