Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek a babaája tápszert...

Arri001 kérdése:

Akinek a babaája tápszert kapott mi a vélemyénye nem túl nagy a baba feje nem eldeformálodott?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem
2013. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jaj ezen most jót nevettem.


Mit gondolsz, hogy mitöl lenne nagy a baba feje? Mitöl deformálodhat el? Mit gondolsz mi befolyásolja ezeket a dolgokat?

A nagy fej adotságoktól, génektöl függ, hogy mekkorára nöl a gyerek fele. HA még alultáplált is de a fej csontozata nagy, kerek, akkor is az marad. Deformálásnak ezer oka lehet. Már az anyai méhben is kaphat egy rossz formát, de az elsö pár hónapban rosszul fekszik, sokat egy oldalon, rossz a matrac, vagy vitamin hiány.


A tápszer nem fogja növeszteni a gyerek fejét, és vitaminokban is gazdag. A tápszer összetétele szinte ugyan az mint az anyetejnek. Fehérje, zsírok, cukor vitaminok stb... szinte ugyan abban a mennyiségben található meg. Amiért nem jó a tápszer, mert az adalék anyagot nehezebben emészti meg a gyerek mint az anyatejet. az anyatej az amit a természet elöírt, ezért az a legjobb a gyereknek, de a tápszer sem ördögtöl való.


Két lányom született. Az elsönál már a korházban is mondogatták mekkora fejü gyerek. Aztán egész bébi korában csak azt mondták (én is láttam), hogy mekkora feje van a gyereknek.

A második lányom ugyan ekkora fejjel született, és sokkal de sokkal kisebb fejnek látszott. Minden vizsgálatkor egyforma fejméretük volt, még is a ketteskének kisebbnek látszik sokkal. Ja és mindig a legátlagosabb méreteik voltak.

2013. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jesszus.:D

Nem,nem nagy a feje a lányomnak mert tápszert kapott.

Szerintem ez buta tévhit n haragudj.

2013. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem nagy a feje a kislányomnak ,pedig tápszert evett 2 éves koráig ,ne dőlj be ilyen butaságnak.
2013. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem
2013. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fél éves koráig szopizott a lányom, addig olyan kis vékony volt.

Majd elfogyott a tejem, jött a tàpszer, tejpép, hát kikerekedett szépen, már szinte dagi lett, s igen, nagy lett a feje is!!

2013. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Alig fer be az ajtokon, a multkor is le kellett szereltetni az egyik uzletben, hogy atferjen a szoptatott babaknak valo ajton.
2013. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem lett nagy feje, nem is deformálódott el, én viszont régen nevettem ilyen jót. Hogy lehet ekkora ostobaságot elhinni?
2013. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha azert kerded mert a babad tapszeres es szerinted nagynak es eldefomalodottnak tunik a feje akkor vidd el dokihoz mert igenis vannak bizonyos betegsegek es ezeket nem a tapszer okozza hanem lehet genetika vagy egyeb. Tenleg nem rosszindulatbol irom. Ha ismerosodnel all fent ilyen dolog akkor szollj neki, hogy nezesse meg orvossal.

Sokszor a babak ugy szuletnek, hogy nagynak tunik a fejuk a testukhoz kepest de ez idovel rendezodik, ahogy no a baba. Pl. a feje lassabban fog noni mig a teste nagyon gyorsan az elos evbe es mire szepen elerik a 2 eves kort aranyosak lesznek. Ezzel nincs semmi gond. De ha feltunoen eldefomalodott es nagy akkor el kell vinni dokihoz. A tapszer nem okoz ilyet.

2013. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

csak és kizárólag tápszert kaptam, mégis gyönyörű kis fejem lett:) ha ez megnyugtat;)

igaz, az orrom szerintem kicsit nagy!

2013. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!