Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka 2 óránként eszik a 4...

Éjszaka 2 óránként eszik a 4 hónapos babánk, egy hónapja. Van valami ötlet hogy ritkábban tegye?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, hogy tápszert adok neki lefekvés előtt, merthogy az nehezebben emészthető és többet alszik, de nem fogadja el a cumisüveget, csak ide-oda lökdösi a szájában. Még sosem adtam tápszert se cumit, ezért nem is ismeri. Ne higgyétek hogy nem akarom szoptatni, bármeddig csinálom ahogy kéri, igény szerint szoptattam eddig is, de neki is és nekem is kéne már az alvás. Vagy ilyen sokáig tart a növekedési ugrás?
2013. máj. 20. 20:44
 1/7 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

Szia!

Csak remélem, hogy te írtál nekem, mert eléggé bénázok itt az oldalak között :)

Ebben az életkorban az idegrendszerük hatalmas fejlődésen megy keresztül, egyre aktívabban képes kapcsolatot teremteni a környezetével és a napközbeni a szopási idő lényegesen lerövidül, mert nincs türelme a csecsemőnek, hogy hosszan időzzön a mellen, mert a világ felfedezése jobban érdekli.Ilyenkor gyakoribbakká szoktak válni az éjszakai ébredések, mivel ilyenkor nyugodtabban, hosszabban szopik, gyakran ilyenkor pótolja a nappal kihagyott mennyiséget. Sok manónál az egyszerre szopott mennyiség ilyenkor a legnagyobb. Természetesen minden csecsemő más és más, nem lehet általánosan mindenkire mondani, hogy így működik, de az igény szerint szoptatott csecsemőre ez a viselkedésmintázat jellemző.

Szép estét :)

Andi

2013. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos ikreim 2x kelnek éjszakánként, de én is úgy látom, ahogy az első válaszoló írta, hogy ilyenkor szopiznak a legtöbbet és leghosszabban, nappal gyorsabban "lezavarják". Engem nem zavar, bár 4x kelek hozzájuk. Talán próbálkozz tejpéppel, azt kiskanállal is lehet adagolni és 4 hónapos kortól már lehet adni.
2013. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kèrdèsem a kèrdezőhöz : hosszan szopizik minden alkalommal ?
2013. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Éjszaka rövidebb ideig, de nagyobbakat kortyol, be is alszik egy mell után. Nappal hosszabban elidőz, sokszor el is alszik rajta. Lehet hogy éjszaka több a tejem? Vagy zsírosabb? Bár nappal sem kevés, sokszor spriccelve jön mindkettőből, annyira felturbózta ez a sok szopi.
2013. máj. 22. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Az esti/èjszakai tej sokkal laktatòbb.ez így van "programozva" az anyai testben.

Pròbáld meg azt hogy ha felkel ne cicit adj neki,hanem itasd meg.Soxor a babák is megszomjaznak èjszaka.Sokan mondják hogy az előtej elèg szomjoltònak,de nem mindig.

Ha ez nem válik be akkor lehetsèges hogy egy fordulòpontnál van a babád.Agyi,testi növekedès.

Hirtelen ezekre tudok gondolni

Melletted alszik egyêbkènt!? Mertha nem,akkor az is lehet hogy èjszaka amikor megèbred,te ùgy gondolod èhes,de ő csak tèged hiányol.Ez sajnos előbb-utòbb minden babát utòlèr

2013. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nemcsak szomjas hanem éhes is, mert a kis lámpa fényénél látom hogy csak úgy veti rá magát a cicire. Egy ágyban alszunk most igen, azzal sem akarom felébreszteni őt, hogy emelgetem. Lehetséges az is hogy aktív fejlődési szakaszban van, most tanul hasról megfordulni. Csak azt tudnám, hogy akiknél ez a sűrű szopi kimaradt annak miért, és nálunk meddig tart. 8 kiló volt egy hete, nagyon szereti a hasát.
2013. máj. 24. 21:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Na meg a foga is készülődik bent, gondolom az is zavarja.
2013. máj. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!