Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi a minimum, amit egy...

Mennyi a minimum, amit egy anyatejes babának híznia kell hetente? (elég sokat bukik)

Figyelt kérdés

2 és fél hós a babám, eddig kízárólag anyatejes, de az utóbbi időben kevesebbet hízik és nagyon sokat bukik. Most a Gastrotuss-t kezdtük el neki adni, de sokszor ugyanúgy bukik. Íme az eddigi súlygyarapodása:

3900 grammal született, 3800 grammal hoztuk haza a kórházból.

4 hetesen: 4650 gramm

7 hetesen: 5240 gramm

9 hetesen: 5330 gramm

10 hetsen: 5500 gramm.

A védőnő szerint ez még elfogadható, de én azért aggódok.


2013. máj. 24. 13:36
 1/6 xStefix ***** válasza:

12 deka/hét, ti simán fölötte vagytok. :)

A babád elég szép súllyal született, náluk gyakori, hogy nem híznak annyira, hiszen alapból nagyobbak.

Az is lehet, hogy a babád nem egy hízós/étkes típus; ezt is lehet örökölni, ha esetleg te vagy az apuka is hasonló.

A sok bukás tudod, mitől lehet?

2013. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10-12 dkg a minimum, és valóban ez még elfogadható.

A nagy súllyal születő babák kint már nem kíznak amúgy sem olyan gyors ütemben.

Mennyi tejet-tejterméket eszel?

Mert lehet, hogy egy kezdődő allergia lesz a picinél, a tejfehérjék átmennek az anyatejbe is.

Próbáld meg teljesen kiiktatni az étrendedből ezeket, ha egy pár nap-hét után kezd csökkenni a bukás és kicsit jobban gyarapszik, akkor tuti ettől van!

Ez esetben szigorú diétára van szükség, te nem ehetsz még nyomokban tejet tartalmazó dolgokat sem (a legtöbb margarinban, ételízesítőben, felvágottban, kolbászban, szalámiban, kenyérben is megtalálható a tejszármazék).

Amúgy nincs hasmenése (vizes, emésztetlen fehér pöttyöket tartalmazó), nem ekcémás vagy piros foltos-kiütéses a bőre?

Egy próbát megér a diéta!

2013. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia Stefix, de jó, hogy válaszoltál :)

A védőnő szerint azért bukik, mert még éretlen a gyomorszája és sokszor visszaáramlik a tej a nyelőcsövébe. Egyébként eddig napi 4-5 kakis pelusa volt, ezért nem is aggódtam, de a 7. és a 9. hét között nagyon csúnya sötét zöld, nyálkás , sokszor vízszerű volt a széklete. A védőnő szerint átfolyt rajta az anyatej, mert a sok nyálka miatt nem tudott felszívódni az anyatej a gyomrában. Most egy hete adom neki a Bonolact Pro Kid nevű orvosságot, ami bélflóra helyreállító és azóta megint sárga színű lett a széklete.

2013. máj. 24. 13:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még azt elfelejtettem írni, hogy ha sárga is a széklete, akkor is sokszor ilyen folyós, vízszerű. Ez mennyire probléma?
2013. máj. 24. 13:51
 5/6 xStefix ***** válasza:

Szia, bár nem tudom, ki vagy. :)

Az éretlen gyomorszáj rendben van, meg a bukás is megszokott, egy adott mértékig legalábbis... Egyáltalán biztos, hogy ez a bukás már túl sok? Zavarja a babádat, fáj neki, sír? Vagy csak bukik és "már megy is tovább"?


Nem lehet, hogy sok elsőtejet szopizik a babád? Pontosan hogyan szoptatsz?

Nekünk is volt kakigond az elején és a "mentorom" azt mondta akkor, hogy a színén túl az állaga az, ami még fontosabb. Ha olyan híg, hogy szinte beszívja a pelus, akkor esélyes a sok elsőtej (nálunk is ez volt a baj, rengeteg tejem volt, az se volt elég néha, ha blokkokban szoptattam...). A habos, zöld széklet is egybevághat ezzel, túl sok a tejcukor.

2013. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én csak egy anyuka vagyok, aki gyakran olvassa a te tanácsaidat :)

Általában 2-3 óránként szopizik, a bukás nem zavarja őt, de sokszor van, hogy fekszik és nem bukik, de hallom, hogy visszanyeli a tejet. Én nem szoktam fejni, mert azt szerettem volna, hogy beálljon a kereslet-kinálat, de a sok előtej ellen mit lehet tenni?

2013. máj. 24. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!